Jdi na obsah Jdi na menu
 


Boston

3. 12. 2019

20171008_140243.jpg

Boston je sice počtem obyvatel (7,5 mil.) až na 22.místě v USA, ale pokud započítáme t.zv.metropolitní oblasti, zaujímá místo páté. Jde o jedno z nejstarších a kulturně nejvýznamnějších měst Spojených států s významnou "irskou menšinou", která tvoří silnou voličskou posilu a je ve státě Massachusetts nepřehlédnutelná. Jde i o hlavní město tohoto státu. Pokud by si statistikové dali práci, zjistí, že je zde nejvyšší počet nositelů Nobelových cen na jednoho obyvatele. Je to zásluhou nejprestižnější univerzity na světě - Harvard University. Říká se, že absolvent tohoto ústavu má brzy po promoci zajištěnou měsíční mzdu v řádu statisíců $. Na stovce vysokých škol studuje 300.000 studentů.

Sofistikovaná doprava se opírá o 4-terminálový Logan International Airport (28 mil.cestujících ročně), 4 linky moderního metra, a silniční MHD. Týdenní jízdenka s neomezeným počtem jízd stojí t.č.21,25 $.

Miláčkem sportovně založených diváků je baseballové mužstvo Boston Red Sox, jehož prominentním fanouškem je spisovatel Stephen King (byť bydlí ve státě Maine, tedy kousek severněji). V košíkové jde o Boston Celtics a hodně fanoušků má u nás hokejový tým Boston Bruins (Pastrňák,Krejčí Chára a Halák). Je známý i tradiční Bostonský maratón.

Významnou postavou města byl jeden ze zakladatelů USA Benjamin Franklin, zobrazený na bankovce 100 $.

usd.jpg

A dostáváme se k tomu negativnímu, což je vždy smutný doprovod velkých měst, ke kriminalitě. Bostonský škrtič Albert de Salvo se přiznal ke 14 vraždám žen (1962).

Jiný "ptáček" byl Joseph Patrick "Joe" Kennedy, st. (6. září 1888 – 18. listopadu 1969), otec široké rodiny byl americký podnikatelpolitikinvestor a vládní úředník, od roku 1938 do prosince 1940 velvyslanec USA ve Velké Británii. Byl první výraznou postavou rodiny Kennedyů, otec Johna Fitzgeralda KennedyhoRoberta Francise Kennedyho a Edwarda Kennedyho. Méně se hovoří o tom jak v době prohibice přišel k ohromnému balíku peněz jasnou kriminalitou, uplácením policejního sboru a později dolarovou podporou Demokratické strany . Ve funkci velvyslance v Londýně prokazatelně sympatizoval s nacistickým Německem.

3 syny, zprvu senátory zmíním od nejmladšího:

Po ukončení Miltonské akademie se Ted v roce 1950 zapsal, stejně jako jeho otec a všichni bratři, na Harvardovu univerzitu, kde pobýval ve Winthropově koleji. V květnu 1951 byl se svým spolužákem vyloučen z univerzity pro podvádění u zkoušky ze španělštiny. Záhy narukoval do americké armády, kde byl přidělen k velitelství ve Francii. Během krátké chvíle se však vrátil na Harvard, kde promoval v roce 1956 (Právnická fakulta, už to muselo stát tatíka pořádný balík)). Dalšího právnického vzdělání se mu dostalo na Mezinárodní akademii práva v Haagu a Virginské Univerzitě, na které získal doktorát. V roce 1958 se podílel na senátorské kampani za znovuzvolení svého bratra Johna F. Kennedyho.

Dne 18. července 1969 se zúčastnil malé oslavy dřívějších spolupracovnic z prezidentského štábu jeho bratra Roberta Kennedyho pro rok 1968, která se odehrála na malém ostrůvku Chappaquiddick. Před odchodem ho bývalá asistentka Bobbyho Kennedyho Mary Jo Kopechne (s českými předky, původní příjmení Kopečný) požádala, aby ji odvezl do hotelu. Odjeli spolu mezi 23:15 až 23:30 hodin autem jeho matky Oldsmobilem Delmont 88. Zástupce šerifa později vypověděl, že viděl auto na silnici Dyke v 0:40 hodin. A řidič vypověděl, že zrychlil, když se k vozidlu přiblížil. Na mostě mezi ostrovy Chappaquiddick a Martha's Vineyard dostal na neosvětlené zablácené silnici smyk, sjel z mostu a auto skončilo převrácené v moři. Ted z něho vyplaval, ale Mary Jo se to nepodařilo. Později řekl, že na ni několikrát volal a sedmkrát či osmkrát se ponořil k autu, aby ji vytáhl, avšak neúspěšně. Posléze se vrátil pěšky na místo konání oslavy a odtud do svého hotelu (???).

Kennedy nehodu, při níž utonula jeho spolujezdkyně, ani nenahlásil policii. Auto v moři objevili až ráno dva rybáři, kteří v něm také našli mrtvou Mary Jo Kopechne. Její rodiče nedali souhlas k pitvě těla, ani neučinili žádné právní kroky proti senátorovi Kennedymu (!!!). Ten jim vyplatil 90 tisíc dolarů, dalších 50 tisíc dolarů získali od pojišťovny.

Tedovi Kennedymu byl diagnostikován mozkový zhoubný nádor podpůrných buněk, gliom. Výhodou mozkových nádorů je, že nemetastazují, přesto jejich přítomnost může být pro pacienta fatální. 2. června 2008 podstoupil operaci v nemocnici v Durhamu (Severní Karolína), při níž mu byl nádor vyjmut. Podrobil se chemoterapii a ozařování.[9] Nemoci podlehl doma 25. srpna 2009.

Robert (Bobby) Francis Kennedy, tedy„RFK“ se narodil 20. listopadu 1925 v Brookline, v Massachusetts. O otci byla řeč, jeho matka Rose byla dcerou Bostonského starosty. Jeho starší bratr John Fitzgerald Kennedy byl 35. prezident USA. Podobně jako ostatní děti Josepha Kennedyho, byl i Robert veden k velké ctižádosti. Ctižádost, ambice a soutěživost jsou vlastnosti, které hrály v rodinně Kennedyů hlavní roli. Ve třicátých letech se rodina na čas odstěhovala do Velké Británie, neboť Joseph Kennedy se zde stal velvyslancem USA. Před hrozbou války se pak vrátili zpět do Spojených států amerických. Po návratu do Massachusetts, Kennedy absolvoval Milton Academy, která jej měla připravit na studium na Harvardu. Po smrti nejstaršího bratra Josepha, který zemřel během 2. světové války, přerušil studium a připojil k námořnictvu. Po dvou letech ve službě se Kennedy dostal na Harvardovu univerzitu, kde studoval práva. V roce 1951 složil advokátské zkoušky a stal se absolventem právnické školy.

Kennedy dosáhl významného vítězství na cestě ke kandidatuře na prezidenta za Demokratickou stranu 4. června 1968, když zvítězil v primárkách v Jižní Dakotě a Kalifornii. Poté, co promluvil ke svým příznivcům 5. června časně z rána z balkónu v hotelu Ambassador v Los Angeles, směřoval do kuchyně, aby tam některé z nich pozdravil. V úzké chodbě plné lidí vytáhl Sirhan Bishara Sirhan, čtyřiadvacetiletý mladík původem z Palestiny, malý revolver a Kennedyho střelil do hrudi. Jeden z policistů, který byl nejblíž, jej okamžitě povalil na stůl, který stál hned vedle Sirhana a přimáčkl mu paži na desku stolu. Než ho však zcela zpacifikoval, útočník stačil ještě několikrát stisknout spoušť a vystřelit do davu, který Kennedyho obklopoval. Bylo tak zraněno několik dalších lidí, z toho někteří těžce. V tomto případu vznikají obdobné teorie jako v případě JFK, že za vraždou stojí CIA (v případě JFK kvůli jeho projevu z roku 1961 o „tajných spolcích“ – např. svobodní zednáři, mimo jiné např. G. H. Bush sr, který v tu dobu byl agentem CIA a nacházel se v den vraždy JFK v Dallasu). Bobby Kennedy byl ihned převezen přivolanou sanitkou do nemocnice, ale již se neprobral z bezvědomí a zemřel ráno následujícího dne ve věku 42 let. Zemřel muž, jenž vystupoval proti rasové diskriminaci, prosazoval smlouvu o nešíření jaderných zbraní, navrhl koncept nové politiky vůči Latinské Americe a poukazoval na údajnou nemorálnost a nesmyslnost vietnamské války. Robert Kennedy je pohřben na Arlingtonském národním hřbitově ve Washingtonu.

A nyní ten nejstarší: JFK

Pro veřejnost se jednalo o mladého a charismatického člověka, jehož reprezentativní vzhled a šarm působil na velké procento žen. Byl okouzlující, inteligentní a žádaný. V soukromém životě byl především nemocný člověk, nepolepšitelný sukničkář, ohleduplný manžel a oddaný syn. Z jeho chování se usuzuje, že byl psychopat. V mládí obdivoval Adolfa Hitlera, který byl také charismatický psychopat.

Důležité je připomenout, že kriminální činnost jejich otce výborně popisuje Mario Puzo ve svém "hitu" KMOTR. Z oné doby lze odvodit, že se též začala rodit nesmiřitelná nenávist mezi Kennedym seniorem a v oné době mladým zvláštním agentem FBI J.Edgarem Hooverem, pozdějším dlouhodobým ředitelem agentury. Ten vždy otce a syny Jacka a Bobbyho považoval za  " neřízené střely". Proto i ona 50-ti letá proluka s otevřením spisu Warrenovy komise o atentátu.

zdroj: wikipedie

 

 

 

 

 

 
 

 

Portrét


Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2019 >>

Statistiky

Online: 2
Celkem: 447158
Měsíc: 3375
Den: 122