Jdi na obsah Jdi na menu
 


HAM AND FAMILY

1. 9. 2011

 Ham a rodina 
 

Jsem přesvědčen, že drtivá většina nadšenců provozující naše hobby žije v klidném a harmonickém vztahu. Ona již povaha radioamatérství jako takového vytváří pro takový život ty nejlepší podmínky. Odmyslíme-li hamfesty a podobná shromáždění (která se neorganizují každý týden) jsou nám vzdáleny hospody, nemáme kladný vztah jak ke konzumaci drog, tak k „vedlejšáku“ býti třeba gamblerem. Toho si jsou a byly vědomy naše partnerky (partneři) v době pouhého seznamování. Radioamatéři byli (možná i pořád jsou) obdivováni za způsob, jak komunikují s celým světem, jak jsou mnohdy jazykově fundováni, jak se orientují ve změti toho divního „pípání“, kterému říkají morse. Pokud je tímto hobby postižena YL-XYL a pokud partner není radioamatérem, může to mít komplikovanější a sice z prostého důvodu, že muž (homo masculinum-či HM) nemá takovou dávku tolerance jako žena (homo femininum-HF). A tolerence je v tom vztahu ten hlavní- primární činitel.  

Samozřejmě roky plynou, mění se podmínky a co čert nechce (nechtěl) ony ty podmínky jsou někdy ufb v pozdních večerních či nočních hodinách. A zde nastává první zkouška oné již zmíněné tolerance. Každý z nás to řešil nějakým způsobem, někteří racionálně, jiní způsobem odlišným (o kterém se dále zmíním). Domnívám se, že pokud nastane tato doba - „začíná se lámat chleba“. Pokud partner není radioamatér, mnohdy nepochopí, proč odcházíme k zařízení v tak děsnou dobu, protože třeba od tolika a tolika hodin máme někdy pouze pár minut na ono toužené DX-QSO. 

Extrémem je pak násilí převážně ze strany HM. Samozřejmě i násilí opačného směru. Známý psychiatr Jan Cimický uvádí, že roste agrese žen, cituji: máme spoustu takových případů, že muži zavolají, ale nemají odvahu ukázat se osobně. Jeden případ obráceného garde byl vzorný manžel, který se snažil zvládnout maximum domácích prací. „Odměnou“ mu ale bývaly fyzické útoky. Musel snášet noční výprask paličkou na maso jak od manželky, tak od tchýně, až se uchýlil k psychiatrovi...Z praxe rozvodových soudů by se zdálo, že agrese je přítomna v každém vztahu, který chtějí partneři ukončit...ženy totiž dobře vědí jakou zbraní je despotismus, či bití.V podstatě nelze dokázat, kdo komu ubližuje. Motivace jje zřejmá: vysoudit na svém dobře situováném partnerovi co nejvíce majetku a nemuset se dělit o děti, ty jsou totiž výtečným argumentem, jak z ex-partnera tahat další peníze.  

Osobně jsem byl překvapen statistikou takového domácího teroru podle krajů na území ČR za rok 2010. To, že bezkonkurenčně vede kraj Moravskoslezský se dalo očekávat (pojměr agrese HF/HM činí 372/2100). Ale nikdy bych netvrdil, že úplně idylické vztahy jsou na Liberecku (zanedbatelných 26/327). Myslím si, že čtenář tohoto článku si zaslouží být informován komplexně. Tak tedy – kraje: Karlovarský 48/245(ještě méně než na Liberecku, ale je zde více ostrých HF), Plzeňský 162/381, Ústecký 177/791, Středočeský 269/890, Praha 128/563,Jihočeský 184/589, Vysočina 181/468, Pardubický 54/362, Královehradecký 111/413, Olomoucký 163/741, Zlínský 196/913 (zde půjde o tvrďáky-manažéry-hi) dtto Jihomoravský 196/905.

Tolik čísla statistiky, kde měl každý možnost přesvědčit se, co se děje kolem něj (pokud to doposud nevěděl). Také mne napadla myšlenka, že možná z oné skupiny „podpantoflových“ HM se rekrutují ti, jimž říkáme debilové v éteru. Je klidně možné, že si tak vždy odventilují svou předchozí nakládačku. Vzhledem k tomu, že dotyčný není schopen adekvátní proti reakce, léčí si své komplexy způsoby, se kterými se bohužel setkáváme čím dál, tím častěji. Výše uvedené řádky sice naznačily i určité nonsensy, jsem však přesvědčen, že těch spokojených a šťastných je naprostá většina. Aby tomu tak bylo i dále k tomu nám napomáhej z plných sil velký Wouf-Hongu !

 
 

 

Portrét


Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< srpen / 2020 >>

Statistiky

Online: 10
Celkem: 494284
Měsíc: 10928
Den: 360