Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blbost se šíří

Zaujal mě článek Ondřeje Neffa na mém oblíbeném portálu NEVIDITELNÝ PES ze dne 12.2.2019, z něhož si dovolím níže citovat dva odstavce. Jde o banalitu.

Ve Stockholmu přistihl revizor bez lístku ve vagonu metra Švédku tmavé pleti (dříve bychom řekli černoška) . Banální záležitost. Tak jako jsou nyní Afroameričané, máme i Afrošvédy (?). I Afrošvédka nechtěla vystoupit, na nejbližší stanici byla vyvedena za asistence policie (asi jako u nás). Jenže !.... Jenže to neskončilo. Aktéři, tedy revizor a policajti byli postaveni mimo službu (prý jednali rasisticky).

Nejdřív ta Afrošvédka. Já si vždycky říkal, že Louis Armstrong a Ella Fitzgerald a Joe Louis byli Američané. Dnes tedy mají v Americe Afroameričany. Připadá mi to jako rasistické označení, ale nejsem Američan a nedokážu to posoudit. Jak je to ale s Afrošvédy? To třeba Rey Koranteng, Pražák Vltavou křtěný, je Afročech? Nebo v mé rodině. Naše Nguyen Phuong Thao je česká občanka. Je to tedy Vietčeška? Dejme tomu, že je Vietnamka, protože se narodila v Hanoji. Ale jak je to s dětičkami narozenými v Česku?

Činí rozumný dotaz pan Neff. Jsme v Čechách, kde rádi kopírujeme vše, dříve mocný SSSR, nyní mocné USA. pokud je to v rozumné míře, nemám nic proti takové praxi, je to jen dobře, protože učit se od chytrých se vždy vyplatí. U nás je zářný případ t.zv. Romové, čili cikáni. Romové tvoří v celkovém souhrnu cikánské populace pouhou menšinu. Ale, pokud se zde sáhne z důvodu protispolečenského jednání na cikána (čti Roma) je zle, jde o rasismus. Vždyť Romové mají v občance zapsáno, že jsou Češi. A teď "babo raď!" s Romy začali komunisté a již se to táhne hodně let.

Nechme na závěr ještě mluvit citovaného autora  : Tak totiž se mi ta otázka rýsuje. Čtu, že policisté a revizoři do švédského případu zapletení jsou postaveni mimo službu. Aféra se vyšetřuje. S ohledem na míru rozhořčení mi připadá pravděpodobný takový závěr, že Afrošvédka bez lístku je nedotknutelná, pokud sebou sekne na podlahu. Že prostě v metru platit nemusí. Že se ocitá v jakési kastě nedotknutelných. A že si to revizoři odskáčou a policisté rovněž budou potrestáni za to, že zasáhli, jak zasáhli. 

Pokud se tak stane, bude to špatně. Hanba by neměla padat revizory a policisty, ale na pokrytce, kteří dělají z banální tahanice kolem neplatícího pasažéra politickou aféru.

 
 

 

 
 

 

Portrét


Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2019 >>

Statistiky

Online: 2
Celkem: 447156
Měsíc: 3375
Den: 126