Jdi na obsah Jdi na menu
 


Crazy Greta

25. 9. 2019

Je to jako příběh od Járy da Cimrmana, ale průšvih je spíše to, že vše níže uvedené se skutečně stalo. Kdysi v březnu roku 1986 vycestovala se sovětskou delegací do USA 11-ti letá školačka Káťa Lyčovová, již tenkrát bojovnice za mír. Se svým emotivním projevem (kdo jí to asi napsal ?) vystoupila nejen v OSN, ale přijal ji i tehdejší prezident USA Ronald Reagan. Pubescentka mu předala panenku držící holubici míru. Ale nejen to, prezidenta poučila o tom jak se správně má dělat světový mír. Zajímavé na to bylo, že vše se událo v době invaze SSSR do Afghanistánu. Samozřejmě normální lidé to brali v té době s pobavením a na "praštěnou" školačku se brzy zapomnělo. Podotýkám, že USA měly štěstí v podobě osoby prezidenta. Být tam Barack Obama, nepochybně by šlo o něco jiného. Tato bezvýznamná událost však zaujala masmédia celého světa, která se Kátě asi týden (bohudík) věnovala.

Mezitím ve Švédsku došlo po nějakém čase k sňatku operní pěvkyně Malemny Emman s hercem Svante Turnbergem, jména která koncem XX.století nikomu mimo Švédsko nic neříkala.

Dne 3.1.2003 porodila paní Malena děvčátko, kterému rodiče dali jméno Gréta. Není známo jak proběhlo dětství Gréty, ale zřejmě musela být v útlém mládí postižena prvními negativními zdravotními příznaky, kdy lékaři v jejich 11-ti létech stanovili diagnózu Aspergerův syndrom. Gréta dostala deprese a přestala mluvit. K tomu došlo v roce 2014.

Máme rok 2019 a svět se nestačí divit: projevy Gréty (typu "ukradli jste mi mé sny a dětství") se zabývají politici od těch nejvyšších, přes papeže(ten ji dokonce přijal) až k našemu premiérovi (???). Normální člověk to okomentuje slovy "bláznivá holka" a zabývá se svými zájmy. Ne tak masmédia, která cpou svým konzumentům každý den kvanta blbostí, které "Crazy Gréta" vypustí z úst. Ještě, že máme několik rozumných poslanců, třeba jako paní Zahradníkovou, ta se

pozastavuje nad tím, jak se teenagerka ke svému poslání dostala: „A já se ptám. Kdo je v prvé řadě zodpovědný za její dětství a ukradené sny? Kdo, namísto odborné psychiatrické pomoci, žene dítě trpící kombinací Aspergerova syndromu, obsesivní kompulzivní poruchy a selektivního mutismu, do náruče velice bolestného konce, který opravdu nemusí zvládnout? Pro pár zlaťáků slávy… Její vlastní rodiče. Kdybych nevěděla, že hyeny jsou jedny z nejpečlivějších matek, nazvala bych je tak. Jsou to pro mě však bezesporu hyeny lidské,“ dodává poslankyně.

Zejména tatík Svante se činí, to je ten našeptavač, který hecuje bláznivou holku. Má z toho byznys, prachy se mu hrnou do šrajtofle ze všech stran.

Přál bych si, aby někdo rozumný zatáhl za brzdu a my konzumenti se dozvídali ze světa úplně jiné, příjemné zprávy a nejen to. Při vysoké úrovni mediciny by časem z bláznivé holky mohla vyrůst normální žena.

ele7e3a13_p201909230776501.jpg 

 
 

 

Portrét


Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2019 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 447151
Měsíc: 3378
Den: 125