Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jágr jako Kasparov

Jaromír Jágr, majitel hokejového týmu Kladna mi připomíná úžasného šachistu Garri Kasparova, ten vyhrával zejména proto, že myslel rychleji než jeho soupeři a díky tomu byl obvykle svými myšlenkami o několik tahů dále. Stejně tak slavná "68" !

V neuvěřitelném věku (pro vrcholový hokej) 47 let, dotáhl své Kladno po mnoha letech do extraligy. Klobouk dolů ! I když nejsem milovníkem fotbalu, sledoval jsem vzestup doslova z bahna " - sešívaných" - tedy Slávie Praha, která díky "čínským injekcím" dominuje české lize . Proč ? Nakoupila ty nejlepší. Počínaje trenérem, sportovním ředitelem až k hráčům. U nich to chvíli trvalo (začáteční nákupy Jardy Milijardy) byly děsivé asi tak jako je tomu dlouhodobě u Sparty pana Křetínského.

Chci tím říci, že základem úspěchu ve vrcholovém sportu je inteligentní management s jasnou vizí do budoucna. Ten určuje co s penězi, které jsou najednou na účtu, jak je rozumně investovat.

Přál bych hokejovému Kladnu, aby následovalo fotbalovou Slávii . Jednak si to zaslouží, protože dalo reprezentaci v minulosti geniální hráče (namátkou Nový, Pospíšil, Patera, Procházka, František a Tomáš Kaberlovi, Plekanec a samozřejmě Jágr + mnoho dalších), dále kdysi dávno vytvořilo proslulou školu malých hokejistů, ze kterých vyrostli velikáni, a to v podmínkách, které byly nesrovnatelně horší, než u tehdejší elity. Mimo jiné se ještě dnes říká hokejovému stadionku "lednička".

Návštěvou Jaromíra Jágra v Číně se jeví určité možnosti jak pomoci hokejovému Kladnu. Jágr, i když za svou úžasnou kariéru dosáhl i náležité finanční ohodnocení, to samotinký neutáhne . Nabídka hokejového svazu ČR čínskému hokeji - zařadit jejich reprezentační mužstvo do nižší soutěže u nás, je chytrá. Pokud bude sídlit v Kladně, bylo by to pro další vzestup Kladna výtečné. K tomu ještě připomínám, že Jaromír se má stát "tváří" ZOH v Pekingu r.2022 . Proto je Jágr (společně s Pavlem Nedvědem) t.č. v Číně.

Dlouhodobě jsem příznivec českobudějovického Motoru, ale to co se nabízí Kladnu v tomto čase, a pokud se to podaří, to by byla fantazie !

 
 

 

Portrét


Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2019 >>

Statistiky

Online: 2
Celkem: 447157
Měsíc: 3374
Den: 122