Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jestřábí oko

26. 8. 2019

Jestřábí oko - to není v této době náčelník Apačů (nebo Šošonů). Jde o sofistikovaný videosystém, používaný při větších tenisových turnajích. Pokud se hráči cítí poškozeni chybou rozhodčího (hlavního, či čárových) jednoduše požádají o přezkoumání místa dopadu míčku. Jestřábí oko to ukáže přesně. Věc je vyřešena bez námitek.

Jinak je tomu u fotbalu. Je všeobecně známo, že jde o nejrozšířenější sportovní hru na světě a v profesionálním fotbalu (u nás kopané) se točí velké peníze.

Chytří lidé se zabývali vytvořením něčeho podobného, jako je tomu u tenisu a byl vyvinut systém VAR (Video assistant referee), tedy video asistent rozhodčích.

Nebyli bychom Češi, pokud nevytvoříme problém.

V Česku ovšem nejmarkantnější: vypadá to, jako by někteří vlivní a mocní rozhodčí nechtěli ztrácet svůj někdejší obří vliv a zavedení videosystému po celém světě různě blokují, narušují či bojkotují. A to pod pláštíkem až nesmyslných výmluv, řečí o selhávání techniky či o šedých zónách, kdy se pravidla všemožně rozvolňují, aby se dalo rozhodnout tak i tak a vždycky to bylo „správně“.

Bylo zde očekávání, že po zavedení VAR se  vše vyřeší, nebudou problémy, přestane obviňování z podplácení rozhodčích. Opak je pravdou ! VAR je zneužíván a to "fest". Kdo maže (podplatí pověřené)- ten je spokojen. Samozřejmě při obsluze VAR jsou i slušní lidé, jak vidíme ti druzí převažují.

Při tenisu je klid, při kopané v České republice si můžeme být jisti, že v pondělních referátech o I.lize (kde je VAR při některých vybraných utkáních funkční) mají sportovní novináři co psát, spíše kritizovat. Poškození se vztekají (i na miliardáře Křetínského se Spartou došlo), ti druzí se smějí.

Známe takové dobré přísloví "Ryba smrdí od hlavy" .

 
 

 

Portrét


Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2019 >>

Statistiky

Online: 2
Celkem: 447152
Měsíc: 3378
Den: 126