Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nářky obyčejného nakupujícího

2. 9. 2018

Máme to tak v rodině zavedeno (jako všude jinde), že každý má na starosti určitou část potřebných činností . Já tomu říkám "ministerstva". Je důležité, jaký obchod máte v blízkosti, což je výhoda kapitalismu, páč dříve jsme měli všichni PRAMEN, respektive POTRAVINY n.p. (raději na ně nevzpomínat). Teď je zde kdosi z těch největších řetězců nabízejících základní životní potřeby :Globus, Kaufland, Tesco, Lídl a Albert.

Mou smůlou je, že mám nejblíže Alberta, trochu dále Globus. Bohužel ten nejlepší - kreativní Lídl je kdesi v dálce.

Do Alberta chodím skoro 20 let a myslím si, že za tu dobu jsem oprávněn jej hodnotit. Jde o holandskou firmu a při svých návštěvách vedlejších zemí, zejména Německa a Rakouska jsem tam žádného "Alberta" neviděl. Dělají dobře.

Ale nebudu si pouze stěžovat. Rád zde kupuji zeleninu a ovoce, kde je opravdu výběr a co je hlavní čistého zboží (pamatujeme přece nabízené brambory, špinavé a s nánosy hlíny, tedy čerstvě vyorané. Právě hlína byl bonus prodávajícího postrčením na váhu).

A teď k záporům:

Pokud to nevíte, tak varuji před pomazánkami s názvem "Česká chuť", především ta škvarková nemá žádné škvarky, ale obsahuje sajrajt všeho druhu, tedy nejedlé přísady. Další švindl - vše co je označeno "Retro". Nějakého chytráka napadlo dát nálepky retro na všechen možný sortiment a při té příležitosti také u těchto výrobků zvednout fest cenu. Člověk neznalý si vzpomene, že kdysi dávno mu taková tlačenka chutnala a šups s tím do nákupního košíku. Právě koupil "blevajz" o čem se přesvědčí celá rodina u večeře, či snídaně. A že těch "retro" nám obchodníci nabízí.

Pečivo ! Říká se "babišovské" - nevím, ale znám výrobce PENAM. Zmražené. Pak se v pecích v krámu rozmrazí a dá se jíst tak do 1 hodiny po koupi. Pak ? Dát králíkům !

Anebo líbezná brejlatá babička Růženka (což je zamaskovaná baba Jaga), ta nabízí plno věcí, zejména čaj . Varuji před jeho koupí. Dělá se tak, že kdesi ve velkoskladech poskoci smetávají (se vším okolo) rozsypaný čaj a čajový prach. To se pak porcuje na automatech do varných sáčků.

Babiččina sekaná ! Je samozřejmě dražší než ta obyčejná. Koupí máte zaděláno na žaludeční potíže. Ví čert, co vše do toho dávají.

A takových novot na vás juká plno, a to ze všech stran, zejména v t.zv.akčních letácích.

Minulý týden jsem zavítal na trh, který je na náměstí Jiřího z Poděbrad. Samozřejmě plno zájemců, ale frontičky nejsou zase tak velké. Vše kvalitní, čisté - radost pohledět a pak koupit. Pravda je to trochu dražší než v kamenných obchodech, ale máte jistou kvalitu.

Přeji všem z vás, kteří to dočetli až do konce - pouze potěšení z nákupu.

 
 

 

Portrét


Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2019 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 447151
Měsíc: 3378
Den: 125