Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejen Sazka, Hušák a radioamatéři

23. 7. 2011

 Nejen Sazka, Hušák a radioamatéři

Není od věci občas nahlédnout do novin, co je nového, co se mezi lidmi povídá, kdo co ukradl, jaké máme nové tuneláře atd. Mimochodem dřívější Československo dalo světu (mimo jiné) i dvě nová slova – robot, díky Karlu Čapkovi a sloveso tunelovati (vytunelovati) díky mnoha šikovným chlapcům, počínaje Viktorem Koženým, přes STB-áka Čadka k Hušákovic Alešovi, jenž pořád zůstává předsedou představenstva Sazky. Ale zpět k novinám. Zrovna včera (pátek 22.července léta Páně 2011) jsem nahlédl do MF DNES a přečetl jsem si článek paní redaktorky Jany Klímové: Co se skrývalo v Sazce. Řeknu vám, není to nezajímavé, našinec se zase něco nového doví.  

Pro jistotu jsem nahlédl do časopisů Radioamatér. Třeba v čísle 1/2010 na straně třetí vidím v rozpočtu ČRK na rok 2010 mezi očekávanými příjmy- Příspěvky a dotace, Poř.č.2. SAZKA 200.000.-Kč. V čísle 2/2010 na straně druhé Rada ČRK informuje, že výnosy Sazky (kdysi dotující rozpočet ČRK zhruba jedním miliónem ročně) jsou malé a nepředvídatelné.   

Ale zpět k včerejším novinám, cituji: … právě tyto odvody pro sportovce byly důvodem, proč Sazka existuje a proč jsou jejími akcionáři sportovci v čele s ČSTV. Přesto navenek Hušák tvrdil, že firma vzkvétá a ve svém obýváku, jak mazlivě nazýval zdroj všech potíží- předraženou arénu v Libni, postavenou za neskutečných devět miliard korun – pořádal opulentní hostiny se soukromými číšníky a sluhy. Nakupoval vinařství, zámeček v Rabštejně nad Střelou a se zástupci akcionářů, sportovními svazy, si ještě v roce 2007, kdy se již opožďovaly příspěvky Sazky pro jejich členy, uzavřel smlouvu o svém novém platu, připomínající rentu pro císaře pána.. Kromě mzdy téměř milión měsíčně, plus nároku na další vysoké odměny, měl ve smlouvě zaručeny výstřelky typu osobního kuchaře, osobního tajemníka, tří sekretářek, zařízené kuchyně s jídelnou či uhrazení nákladů na přepravu jeho i rodiny na dovolené a zpět....(konec citace) hm.... Hušákovic Aleš opomenul jeden benefit. Mohl si prosadit zakoupení nějakého ostrůvku v Pacifiku (což udělal americký herec Marlon Brando). Představme si, že by zde hostil každý rok po dobu třeba14 dnů DX-expedici z OK-OM.  

Tak tedy pro rok 2010 možná počítal rozpočet ČRK s částkou 200 litrů (terminologie pana poslance Jandáka), což by bylo z měsíční mzdy Aleše pouze směšné kapesné, že ano ? Ale Aleš v tom nejede sám. Pochopitelně. Byla zde parta, nepochybně také dosti štědře placena z rozpočtů Sazky, která mu tuto slušnou apanáž s klidem přiklepla. 

 

Rada ČRK přestala s příspěvky Sazky počítat a rozhodla hledat úspory jinde. Je zajímavé, že se v každém národě najdou nadaní jedinci se vzácným darem: umět rozfofrovat kvanta peněz (která nejsou jejich). Pokud si vzpomínám, byl jsem od mala veden k tomu, že není dobré zadlužovat se (věřím, že dost čtenářů tohoto článku také), ne tak jeden vedoucí volební kampaně jedné politické strany, zvaný pro tuto svou schopnost Jarda Milijarda. Dokázal (prý) utratit přes 800 miliónů na onu-jednu volební kampaň, aby pak tato strana slavně zvítězila-nezvítězila. A to máme kliku, že jednou (bohužel jen jednou) zvítězil zdravý rozum a naše hlavní město se nestalo pořadatelem letních olympijských her. To muselo setsakra naštvat plno kamarádů jednoho bývalého primátora. Očekávaný „vejvar“ se nekonal. Myslím si, že těch šikovných tunelářů máme, přepočítáno na 1 obyvatele ČR, možná nejvíce v Evropě a ve světovém žebříčku budeme v neoficiálním bodování národů opravdu dobře umístěni. Pak také musíme konstatovat, že oněch 50 litrů, které dostává pan poslanec Jandák měsíčně od parlamentů, je legrace proti tomu, jakou životní úroveň si vydřel svou prací stále ještě úřadující předseda představenstva Sazky. A to se pořád pohybujeme pouze na území naší republiky. I když se na zpravodajství TV dlouhou dobu nedívám, opět včera, před začátkem sledování jedné z etap Tour de France, slyším a vidím paní Merkelovou a pana Sarköziho jak jsou připraveni velkou mírou podílet se na další půjčce zadluženému Řecku ve výši, kterou si neumím představit – 109 miliard € ! Nějaký moudrý pán, moudře kdesi pravil: Řecko má přes 3000 ostrovů. Když si beru hypotéku, musím část svého majetku dát do zástavy, že by to někdo od Řecka požadoval ? Zatím takové informace nemám. Ale dovedu si představit, jak by se měnil seznam DXCC, pokud by SV5 připadl DL, či SV9 možná F. Ale to jsme v oblasti sci-fi. Viktor Kožený žije na Bahamách, jeho parťák z Harvardských fondů v Belize, Krejčíř je možná ve fešáckém vězení kdesi na jihu Afriky, pan Čadek odpočívá pod drnem, v lepším případě možná na Kajmanských ostrovech. Jarda Milijarda se připravuje na další volební kampaň. Vlastně my radioamatéři máme štěstí, že nejsme tolik dotováni. Každý si svůj „vercajk“ musí pořídit za své. To chudáci fotbalisté, tam již o existenční starosti jde, Zrovna „tůdle“ jeden kopálista s ročním příjmem 10 miliónů Kč nemůže jít do jiného českého klubu, ten, i když má nejlepšího šíbra, není schopen takovou star zaplatit. Tím chci říci, že se nemusíme tolik nervovat, naše nervová soustava zůstane v dobrém stavu a štvou nás jen takové prkotiny, jako blbé podmínky k vysílání. To by Aleš nepochopil...

 
 

 

Portrét


Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< únor / 2020 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 454756
Měsíc: 3012
Den: 113