Jdi na obsah Jdi na menu
 


Občan volí

6. 10. 2018

Velmi moudrý pán Alexander Tomský se zamýšlí v komentáři na Neviditelném psu (6.10.2018) o volbách a jaký průšvih by vinou části voličů mohly přinést:

Doufám, že většina voličů nevolila slibované  zázraky. Partaje dnes jak pominuté nabízejí nemožné. Podezírám, že je na vině úspěšný politický podnikatel a hlavní zemský mecenáš, jenž místo kdysi slibovaných nízkých daní (DPH) rozhazuje z cizího voličům a nikoli nejpotřebnějším.Slečna na plakátě hodlá zvýšit příspěvek na děti, že by z rozpočtu města? Upoutávky hlásí, že ve velkoměstě (!) zajistí plynulý provoz aut, parkování, byty, zeleň. Jedna dokonce tvrdí, že Praha pod jejich vedením zbohatne. Budou slibující šetřit, nebo podnikat? Ale snad nejvtipnější: „Petr má na mě mobil.” To by nevymyslel ani Babišův nepřítel! Vůdce důchodců ale v Praze neuspěje, nastupuje generace pirátů a polepší si trochu i obnovená ODS! Zázraky se odloží.Daleko důležitější jsou ale volby senátní, byť jen třetinové. Horní komora parlamentu je už jen věkem reprezentantů a zkušeností rozumnější, její debaty věcnější a méně stranické, nejen opravuje zákony a likviduje „přílepky”, ale je především pojistkou demokracie a ústavního pořádku. Pokusů měnit psané i nepsané ústavní zvyklosti se můžeme právem obávat. Jak nebezpečná se prokáže vláda ohroženého oligarchy, nevíme, nesuďme předem. Svou nezávislost senátoři prokázali už mnohokrát například odporem proti opoziční smlouvě, podporou menších volebních okrsků, blokací Lisabonské smlouvy. Není podstatné, že prohráli a D’Hondtův přepočet nám nadělil nepolitickou stranu a vládu, pro niž hlasovalo jen 30 procent voličů. Apeluji na voliče, aby pečlivě prozkoumali, koho volí, plat senátorů je mimořádným příspěvkem k důchodu (jak kdysi pravila „atombaba” paní Drábová) a přitahuje nýmandy. Hrůzný příklad nabízí senátní volby v Praze 4. Ze skomírající ČSSD přestoupila k ANO „nezávislá” senátorka Eva Syková, bývalá ředitelka ústavu experimentální medicíny Akademie věd, vyhozená za „neetické chování”. Kšeftovala totiž s nadějí neléčitelných pacientů, jež posílala na drahou nesmyslnou terapii kmenových buněk. Čirou náhodou se její jméno objevuje ve správní radě „nadace” kasírující nešťastné postižené. O jejím provinění lze pochybovat stěží, viz rozbor profesora Václava Hořejšího. Nalézá se tu i jakýsi Martin Dvořák, opět nezávislý kandidát, leč za podpory ODS, nařčený z defraudace konta vodáckého klubu, jemuž předsedá.  Volte voly, volte krávy, jen nevolte sociály.

A ještě poznámka ke třem kandidátům do senátu.

1.Jiří Drahoš, sice nejúspěšnější, ale t.zv. "studený čumák" tvář bez emocí, nikdo okolo něj, pouze manželka, se kterou moc slov neprohodí . Spíše pozoruje co se děje okolo. Řeknu vám, že takového člověka bych za prezidenta nechtěl.

2.Pavel Fischer, příjemný, usměvavý pán středního věku . S každým kdo jde okolo ztratí pár vět. Každému věnuje milý úsměv.

3.Marek Hilšer . Ten se mi líbí nejvíce. Jeho devizou je mládí . Nešel do voleb za žádnou politickou stranu (není tedy nikomu zavázán) . Usměvavý člověk, vždy obklopen přáteli, se kterými se nenuceně baví. Tak toho beru !

 

 
 
 
 
 
 

 

Portrét


Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2019 >>

Statistiky

Online: 3
Celkem: 447157
Měsíc: 3376
Den: 125