Jdi na obsah Jdi na menu
 


UA4WHX QRV z Jižní Osetie

31. 5. 2015

Mám Vlada, UA4WHX rád a respektuji ho jako jednoho z nejlepších světových operátorů, což ukázal v poslední době vysíláním z ohromného množství států po celém světě. Mnohým z nás udělal velkou radost z nové země, či opravdu zdařilými QSL, které mají čestné místo mezi těmi ostatními. Dělat s ním spojení je lahůdka, už jenom tím jak poslouchá a dovede si vytáhnout z QRM i ty opravdu QRP stanice, které stojí ve frontě.

A Vlad v rámci opozičního provokování (proti ARRL-DXCC) se ozval z proruské Jižní Osetie (která by spíše měla patřit Gruzii) jako O19VB. Call si nejspíše přidělil sám, stejně jako z Podněsterské republiky (T1VB), nejspíše podle hesla : když může předseda IARU I s partou svých kamarádů vysílat z Kosova ( PB2T,OH2BH,G3TXF a další v IX/2012 jako Z60K), proč bych to nemohl stejným způsobem udělat já, nota bene když jde o území bývalého SSSR. Názor je zajímavý i proto, že Kosovo uznávají jako zemi do svých renomovaných diplomů (ku př.WAE,EUDXD) pánové z DARC (DL). T1VB, či O19VB možná budou uznávat stejným způsobem Rusové. Leč zájem světa bude nepochybně větší o ony jmenované diplomy německé.

Zdravý selský rozum nám říká (budu citovat OM3JW). DXCC je diplom vydávaný ARRL, tedy v USA a je svatým právem vydavatelů tohoto diplomu, které země do svého seznamu zařadí, a které ne! Lze pouze souhlasit ! Konec konců DXCC se vyvíjí dlouhou dobu a své postavení ve světě radioamatérů si vybudoval svou precizností, solidností a atraktivitou. Můžeme si myslet o BS7H,SV/A a jim podobných co chceme, ale to je tak asi všechno.

Je dobré citovat názor Vlada, UA4WHX z března roku 2013:

Přemýšlel jsem o tom dlouho.

Proč několik de-facto  nezávislých území nemůže být součástí seznamu DXCC?

V posledních několika letech DXCC pokračovalo s rozšiřováním svého seznamu o ostrůvky  a  t.zv. samostatné země, bez ohledu, že nebyly přijaty či schváleny OSN.

Tím nechci říci že jejich zahrnutím na seznamu ARRL - DXCC  podporuji jejich nezávislost, jde jen o můj upřimný pohled tváří v tvář realitě  kvůli  zvláštnímu postavení takových subjektů.

Nebo jinak : může mi někdo říci, se 100% jistotou  co dělá Guantánamo, Kaliningrad, Franz Josef nebo Temotu v DXCC? Jsou tyto země lepší než Podněstří, Kosovo, Respublika Srpska, Somaliland či Severní Kypr? I tyto země mají přece  funkční vlády , své vlastní peníze, velmi často své vlastní pasy.

Rád bych chtěl otevřít tuto diskusi a budu rád, když se najdou lidé, kteří se mnou budou souhlasit, a možná přesvědčí DXCC jury, aby přehodnotiila svá kritéria či svůj dosavadní přístup. (20.3.213)

11251651_1017939974883923_70283926_n.jpg O19VB

 
 

 

Portrét


Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< únor / 2020 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 454825
Měsíc: 3028
Den: 99