Jdi na obsah Jdi na menu
 


Závidím

Známý pojem "hlava státu" nutí k zamyšlení - jaká by ta hlava státu měla být. Historie nám předkládá plno osob, které můžeme zahrnout pod tento pojem. Byly to osoby sympatické, nebo jejich opak, ale bohužel také nic neříkající "nuly" (a že jich bylo).

Hlava státu (dříve císař, král , diktátor, či boss celé zeměkoule  ale nejvíce máme prezidentů ) by měl být zejména slušný, korektní, poctivý, lidský, ale i všeobecně mezi lidmi, potažmo voliči oblíbený.

Ohlédnutím trochu k naší východní hranici zjišťujeme, že naši nejbližší sousedé (dříve spoluobčané) jsou, pokud jde o volby hlavy státu, přede námi o kus dále. Nynější prezidentské volby na Slovensku byly poznamenány bohužel děsivou a vyžádanou vraždou dvou mladých lidí - novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové. Je hrozné pomyšlení, že možná až tato smutná realita přesvědčila onu většinu voličů, komu by měli dát svůj hlas. A to s přihlédnutím k tomu, že budoucnost země nesmí být naplněna nenávistí, drobečky pro masy a tažením proti slušným lidem s odlišnými názory.

Podívejme se na naše média, co řeší. Hádky politiků (mnohdy o blbosti), kdo z nich toho (či kolik) ukradl, protože víme, že profese politika, jak jsme poučování masmédii, je cestou k získání mnohdy neadekvátního bohatství.

Inu na Slovensku ti chytří voliči již přišli na to, že řešení je dát hlas "nové vlně" osob, kteří se snaží do politiky dostat jiným způsobem, než je nenávist vůči oponentům. Místo toho nabídnout řešení o budoucnu země, a to s otevřením široké celonárodní diskuze.

Milí přátelé na Slovensku, zejména těch více než 58% voličů, kteří jste dali hlas paní Zuzaně Čaputové, já vám závidím. Závidím zejména protože, že budete mít v čele státu první a ještě k tomu krásnou, mladou vzdělanou a chytrou ženu .

741066-top_foto1-49l6q.jpg

I když jde o maličkost, stačí se podívat jakými lidmi je obklopena. Ó ten nebetyčný rozdíl proti nám, vaším západním sousedům. Velká gratulace !

 
 

 

Portrét


Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2019 >>

Statistiky

Online: 3
Celkem: 447156
Měsíc: 3376
Den: 127