Jdi na obsah Jdi na menu
 


DJ8OT - SILENT KEY

21. 8. 2018

Dnes jsem obdržel od Wernera, DH1PAL a Zdeňka, OK1AR smutnou zprávu. V neděli 19.8.2018 odešel do radioamatérského nebe velký člověk, gentleman a také nositel zlatého odznaku DIG Eberhrad Warnecke z města Velbert.

S dovolením dále použiji pár řádků od OK1AR:

Eberhard byl zakládajícícm členem DIG a od začátku, téměř 40.let byl jejím sekretářem.
Sám redigoval a přečetl více jak 1500 Rundspruchů /zpráv DL0DIG/ Mimo to vydával DIG Rundbriefy s řadou zajímavostí a fotografií z dění v DIG. Také DIG listiny po dobu jeho působení byly jeho dílem.
Neangažoval se jen v DIG, ale řadu let byl i šéfem odbočky DARC ve Velbertu, další řadu let byl koordinátorem DARC pro diplomy.
 
Přestože se dá říct, že byl vysoce uznávaným radioamatérem, zůstal vždy skromným, ochotným a příjemným v jednání. Nezapomenu na poslední setkání v Regensburgu, kdy jsme si venku ve tmě povídali, resp. povídal Eberhard. Vylíčil mi své štrapáce, kdy náckové zabrali jeho strejdovi tiskárnu, kterou vlastnili již generaci předtím a strejda skončil a zemřel v koncentráku. Zbytek rodiny z baráku vyhnali. On, jako jednoleté dítě cestoval s matkou po Německu a měli problém se někde usadit. Z útisku, kterého se mu po celou dobu války dostávalo se při tom líčení až rozbrečel. 
V roce 1954, kdy Eberhard dospěl, dostali tiskárnu zpět a protože strejda v lágru zemřel, chopil se práce Eberhrad. Kromě komerčního tisku , tiskl jak už jese výše uvedl, i materiály pro DIG. A to tehdy bezištně, peníze které lidi platili za tyto tiskoviny nechával na účtu DIG.
Já jsem se s Eberhardem osobně seznámil na setkání DIG v městě moselského vynikajícího vína v Gülsu. Měl jsem tu čest, že mi osobně v onu dobu předával DIG 1000 TROPHY. Na 40.setkání DIG v Adlersbergu, kde měl plno práce jako jeden z organizátorů, vyhověl ochotně mé prosbě, zda by udělal VKV QSO s Petrem, OM3EE , samozřejmě ihned a ochotně . V roce 1975 mi bleskově vytiskl 1000 ks klubových QSL (již si nepamatuji cenu v DM, ale vím, že to bylo za "pakatel"). V roce 1979 jsem mu poslal k 10.srazu DIG přání všeho dobrého. Nevím jako to udělal, ale do týdne jsem dostal na krásné křídě pozdrav snad s podpisy 99% přítomných účastníků !
Na DJ80T si zachovám krásné vzpomínky, bylo jich mnoho a na konec uvedu dvě z nich:
V roce 1978 byla jeho dcera Angelika na návštěvě u 4X4AT jako DB9JL. V jedné ze čtvrtečních rund jsem poprosil DJ8OT, zda by mi nedomluvil na 14 MHz sked s 4X4/DB9JL . Vyhověl rychle a za týden přišla z Izraele QSL s pohlednicí.
V roce 2008 na setkání DSW v Plau am See jsme se spolu zastavili před "Domem motýlů" - měl obavy o svou xyl DH5JR, která již špatně chodila . On působil naopak jako ve výtečné formě. A pak jsme tyto neodlučitelnou dvojici potkávali vždy na dalších DIG setkáních. Nikdy nevynechali !
Bohužel příští rok v Adlersbergu to již bude pouze s 50% zastoupením rodiny Warnecke.
Milý Eberharde, pokud se dostanu za rok na výše uvedené setkání, budu rád, když s tvými přáteli DL8JS,DF6QP, DJ8VC s xyl Amandou připijeme na tvou památku.
mail.jpg

 

 
 
 
 

 

Portrét


Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2019 >>

Statistiky

Online: 2
Celkem: 447155
Měsíc: 3375
Den: 129