Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dva klany v DIG

12. 2. 2018

Pozoruji to od setkání DIG v Guelsu v červnu roku 2006. V kempu za městem jsem se seznámil s rodinou Zdeňka, OK1AR (+Maruš,OK5AR-Alena,OK7AR se synem Míšou, později OK1KAR,dcera Kačenka byla ještě malá a s tatínkem Tomem ještě doma). U prezentace účastníku jsem mluvil poprvé osobně s Wernerem, DH1PAL. Ten byl spolu s Elfi, DF3TE hlavním organizátorem setkání. (Fotografie jsou ve fotoalbu na tomto webu). Druhý den na plavbě lodí po Rýně jsem hledal kontakty na VKV. Mezi jinými df3te0002.jpg poznal i Marion DF4UM s malou holčičkou (které jsem chtěl políbit ruku-správně poučena rodiči ihned odběhla-hi). Z holčičky později vyrostla slečna, jménem Ulla,nw DE9ULA,DIG 6300. O rok později na setkání v Hattenu u Brém po našem příjezdu k místu všech akcí a po pozdravení se všemi známými DIG z DL, mě malá Ulla již chytla za ruku a odvedla k prezenci-to byl pokrok ! Maminka, DF4UM zde na hamfestu obdržela DIG 1000 Trophy. Seznámil jsem se již s malým klučíkem Léonem, později DO8LEO, DIG 6290 a jeho otcem Elmarem. Zde se trochu zastavím. Od r.2007 jezdí Elmar s rodinou poctivě na všechny srazy. Zpočátku ho ty řeči radioamatérů musely otravovat, později (jak rostly děti a byly seznamovány zejména dědečkem, DH1PAL a babičkou DF3TE s krásou našeho hobby, začal zřejmě Elmar pozorovat, že by v rodině zůstal osamocen, jako kůl v plotě-hi). Jeho cesta ke koncesi byla dlouhá, ale na setkání v Neunkirchenu (2015) se najednou objevil ve VKV rundě s mikrofonem jako DO3EH. Sláva mu ! A najednou klan DH1PAL čítá 6 nositelů koncesí. Dobrý počinek do Family awardu DIG.

A dostáváme se ke klanu AR, žijícím v jak v Podbořanech, tak poblíž ve Strojeticích.

hamshack-ar14.jpg

Na této fotografii poznáváte prezidenta české sekce DIG, Zdeňka Říhu, OK1AR. Tváří se přísně, ale zasloužil se o koncese své xyl Maruš,OK5AR-DIG 4777,dcery Aleny,OK7AR-DIG 5888,Zdeňky,OK6AR. Zpočátku dostal "k rádiu" i vnuky Míšu,OK1KAR a Kačenku, OK1KIT. Na DIG setkání v Podbořanech r.2017 mi nostalgicky říkal, že oba vnuci již mají jiné zájmy-sri. Přesto opět 6 bodů pro FA.Bravo ! Níže je vidíte před QRL OK7AR, což je hospůdka "U Toma" ve Strojeticích. Druhý zprava je rodinný přítel Josef, DF2UN.

riha_gang.jpg

A teď jeden můj soukromý názor: Dlouhou dobu je mi divné, proč Zdeňkovi, OK1AR nebyl za vše co pro DIG učinil - udělen "zlatý DIG odznak" (doposud jej obdrželo 21 DIG). Z jedné strany je to dobré, protože většina z nich jsou již silent key ! Ale když vidím call JA3BAG - dobrá založil v JA DIG sekci, ta moc aktivní není. Kdežto ta v OK je pravý opak - je nejaktivnější a z každého DIG setkání vozí OK1AR nejen pro sebe, ale i ostatní kvantum pohárů a trofejí DIG. Jsme jenom lidé a tak i v DL již toho musí mít "plné zuby" ! Warum wieder Zdeno ? Tedy - proč zase on ? Když je to neštve, tak z toho musí být na hamfestech otravný stereotyp. Chtělo by to změnu Zdeňku-hi !

A na závěr pár snímků z klanu DH1PAL:

p1030717.jpgOK/DH1PAL vede rundu-r.2011

qsl2014_06.jpg

dh1pal.jpg

dh5jr-df3te-df4um.jpgMatka s dcerou DF3TE,DF4UMunor2011.jpg

Klan z DL na návštěvě klanu z OK (ham shack OK1AR-Podbořany 2011 (dole Kačenka a Míša, nad Werner a Elfi, Míša II. a Zdeněk, nad nimi-OK1AMU,OK7AR,Tom,OK5AR a OK6AR) Pozn.OK1AMU a Míša II. byli hosté tohoto historického setkání a vůbec I. DIG rundy vysílané z OK !!!

 
 

 

Portrét


Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2019 >>

Statistiky

Online: 3
Celkem: 447156
Měsíc: 3376
Den: 127