Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příjemní společníci

3. 3. 2018

Původně jsem je znal pouze z éteru a potažmo z přicházejících DIG-Journal(-ů). K osobnímu setkání došlo až při plavbě lodí po Rýnu (DIG setkání 2006-Güls) a o den později v autokempinku (kde parkoval Zdeněk,OK1AR s rodinou). Walter s xyl Ullou,DL8JS a DF6QP) s nerozlučným kamarádem Alfonsem s jeho xyl Amandou si vyšli na zdravý vzduch ve společnosti tehdejšího sekretáře klubu DJ8OT. Eberhard nás srovnal dohromady.

guls.jpg

Až na Amandu (první zleva) šlo nejen o špičkové DX-many, ale i členy vedení DIG (Ulla-pokladní,Alfons-mngr diplomu EU-PX-A, Walter-mngr IAPA a místopředseda klubu). Jako Dx-mani se tenkrát nezúčastňovali UKW-rundy (teď jsou již pravidelnými účastníky). Věděl jsem, že DL8JS je středoškolským profesorem matematiky a fyziky (který si vzal svou studentku Ullu, ta později vystudovala na VŠ ekonomii). DL8JS byl vždy hezký chlap (hi-v mládí černovlasý).V době vzniku klubu (řijen 1969) mu muselo být okolo 25 let, zřejmě podepsal první prezenční listinu a tak se mu dostalo cti mít v klubu exkluzivní číslo 1. Tou dobou byla v DIG tendence dostávat své xyl a yl k rádiu. To se dařilo. Sekretář DJ8OT to splnil na 100%, XYL Hannelore byla DH5JR, dcera Angelika DB9JL(později DF4JJ), syna neznám. DL8JS se brzy objevil s xyl Ullou,DF6QP.

dl8js.jpg

df6qp.jpg

Alfons s xyl Amandou (měla původně DG2...), která brzy od rádia utekla, ale manžela věrně doprovází na všechna setkání.

dj8vc_qsl.jpgOba kamarádi bydlí blízko sebe. Města Buende a Emsdetten jsou vzdálena pouhých 30 km. Najdete je ve Vestfálsku, poblíž hranic s PA. Jejich QTH jsou nepřehlédnutelná kvůli směrovkám. DJ8VC byl od počátku všestranný (díky tomu vlastní DIG 1000 T). DL8JS a DF6QP se dali na cw-provoz až nedávno.

Jezdí pravidelně vysílat i mimo DL, snad nečastěji do Namibie.

v5_dl8js.jpg

j43dig-qsl-neu.jpg

Jak to tak bývá, pořádně jsme se seznámili až u skleničky (DIG setkání-Neunkirchen 2015). Walter poručil ouzo (bylo dobré) a pokračovalo to sympaticky. Viz dále fotodokumentace:

posezeni-neunkirchen.jpg.jpg

 

(DF6QP,DL8JS,DJ8VC,Amanda,OK1AMU a DG7DBN, nový člen vedení DIG Veit)

 

 

 

 

sklenicky.jpg.jpg

Vzájemná shoda názorů pokračovala i při sobotním hamfestu na závěr setkání. Zajímavé bylo, že jsme shodu (nezávisle na sobě) projevili i při výběru restaurace vhodné ke konzumaci sobotního oběda. Při příchodu do restaurační zahrádky jsme byli hlasitě přivítáni. Hi.

Ona ta DIG setkání mají co do sebe, potkávají se ti, kteří se znali tak maximálně z pásem a po obdržení QSL. I proto věřím, že naše další setkání v Adlersbergu (červen 2019) bude úspěšné.

Jednak to tam známe, ale hlavní bude to, že vše proběhne u příležitosti neuvěřitelného 50. výročí existence DIG !

 
 

 

Portrét


Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2019 >>

Statistiky

Online: 2
Celkem: 447152
Měsíc: 3378
Den: 126