Jdi na obsah Jdi na menu
 


Snadný diplom

13. 6. 2017

Na nedávném setkání DIG v Podbořanech jsem slyšel jednoho úspěšného českého člena DIG, že doposud ve své sbírce klubových diplomů nemá DIG-Diplom 77. Udivilo mě to, protože jde jednak o diplom bez tříd obtížnosti, ale zejména se dá udělat během jednoho závodu DIG, buď fone, nebo CW (2.víkend v březnu, dtto v dubnu).

Toto povídání je pro začátečníky, kteří se teprve na lov DIG diplomů vydávají. Brzy si uvědomí, jak jim pomůže účast v DIG rundách, ale také v jarním a narozeninovém hodinovém závodě (červen a říjen-každý rok), tak (a to hlavně ve zmíněných ročních 2-denních závodech).

Diplom se vydává za QSO od 1.1.1977. Potřebné je vlastnit nejméně 77 QSL od členů klubu. Z toho lze použít maximálně 7x7 = 49 členů DIG z jedné země (nabízí se samozřejmě DL). Podíval jsem se do výsledkové listiny obou závodů v březnu a dubnu roku 2016.

Ve fone části poslalo deníky 184 stanic (převážně členů klubu) z 20 zemí DXCC. Kvůli CW-plaketě je dobrý dubnový závod. Ĺogy od 124 účastníků a počet zemí bohatě převyšoval požadovaných 7 ze seznamu DXCC.

Manažérem diplomu je DH5FA, který jej posílá obratem. Cena činí 10 € (15 $), jednodušší je zažádat o diplom via internet v PDF formátu, pak stojí pouhé 2 € (3 $).

Žádost o diplom se seznamem stanic (GCR) si pohodlně stáhnete z webu :

 https://diplom-interessen-gruppe.info/

Někdy v létě roku 1979 mi při návštěvě v Třeboni (spolu s XYL Evou, OK1OZ) říkal Karel Marha, tenkrát OK1VE, nyní VE3NBW, DIG 2035: Jirko, mě se ten diplom moc nelíbí, je jaksi německy přezelenalý (hi) a shodli jsme se všichni tři, že v té době byl nejhezčí IAPA. Zanedlouho mi poslal pozdrav již z Kanady. Škoda ho, byl to ohromný kamarád a skromný člověk. Jeho famózní "stanová" anténa na střeše Škodovky vzbudila v mém tehdejším QTH doslova poprask !

web_dig-diplom_77.jpg

Vám všem, kteří teprve s lovem DIG diplomů začínáte přeji dobré CONDX !

 

 
 

 

Portrét


Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2019 >>

Statistiky

Online: 2
Celkem: 447152
Měsíc: 3377
Den: 126