Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zlaté časy DIG

15. 10. 2019

Byly to úžasné roky pro člena DIG. Myslím roky 1972-1982, kdy diplomový klub nabral díky Eberhardovi, DJ8OT tu správnou rychlost. Noví členové byli aktivní, začaly roční DIG-QSO-PARTY, DIG-CW runda, vycházel DIG Journal (na křídovém papíře) s množstvím fotografií a článků, včetně výsledkových listin závodů a pořadí prvních držitelů nových diplomů, plaket a trofejí. Každý si našel to své. Tahouni DIG: DJ8OT, DH5JR, DL2JB, DJ0VZ,DL7DO, DL8JS, DF6QP,DJ8VC,DL9XW, DJ3HJ, byli až na poslední 2 jmenované - mladí lidé (30-40 let) . Již jsem se o tom zmínil v předchozích článcích, ale považuji nyní za neuvěřitelné, že čtvrteční SSB-Runde vedl Hans, DJ0VZ každý týden s průměrem 400 účastníků a Ralf, DL7DO měl v CW-Runde Nr.100 přes 100 přihlášených.

Já to zkusil nejdříve v telegrafii. Šlo to hladce a vždy jsem se těšil na středu večer. Kromě DL stanic se účastnil PA0MIR a OK1AMU. Později přibývali další a potěšitelné, že šlo i o slovenské stn (OK3MB), To byly dobré body pro CW-plaketu. V roce 1975 jsem se přestěhoval z Prachatic do Třeboně, což bylo asi mé nejlepší QTH jako radioamatéra. Rovina a rybníky okolo-ufb ! Jediný problém byl občas silný vítr, ten vadil zejména blízkému sousedovi Vláďovi, OK1AYN, který si občas postěžoval na pochroumané HB9CV směrovky. Já měl G5RV, která to na průměrná QSO zvládala dobře. K tomu byl (na tehdejší dobu) výtečný TCR FT500DX. Po CW-rundě jsem nejdříve SSB-rundu ve čtvrtek asi 2x pouze poslouchal, abych se dozvěděl jak to chodí . Žádný problém ! Hans Pollak, DJ0VZ byl naprosto fantastický. "Odsejpalo" to úžasně a já měl o čtvrteční zábavu postaráno až do března roku 1983 , kdy jsme se z pracovních důvodů stěhovali přechodně do Brandýsa n/L. a za rok do Prahy. Začaly chodit QSL, zejména jsem si vážil těch s nízkými čísly, ti byli v posílání nejlepší. DIG TROPHY nebyl problém. Vzpomínám na jednu březnovou DIG party, kdy jsem zažil poprvé a naposled mraky DL na 14 MHz. To byla radost závodit .

Proto jsem chtěl návštěvníkům svého webu ukázat QSL z té doby, zejména proto, poněvadž mnohé z těch báječných přátel povolal k sobě velký Houf Wong. Do OK1AMU-DIG QSL Selection (viz MENU na úvodní straně) se bohužel nevejdou všechny QSL. Připomínám si ty známé, zejména svého sponzora Paula, DL9KP, prvního šéfa DIG a pak ty se kterými jsem se seznámil osobně na DIG setkáních, na které jezdím od roku 2006. Za pomoc na tvorbě galerie děkuji svému guru Radkovi, OK1FHI. Kdo má zájem, stačí kliknout a vzpomínejte se mnou.

 
 

 

Portrét


Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2019 >>

Statistiky

Online: 2
Celkem: 447156
Měsíc: 3375
Den: 126