Jdi na obsah Jdi na menu
 


A trumfuje se

8. 2. 2018

DX WORLD net. přinesl 8.2.2018 prohlášení Doma Grzyba, 3Z9DX. Dom sděluje radioamatérskému světu, že po neúspěchu "expedice roku 2018 "3Y0Z" - obnovuje svou licenci na Bouvet 3Y0I (o které hovořil v minulém roce jako o expedici vyjádřené v nákladech na realizaci ve výši pouhé 1/10 nákladů 3Y0Z).

Vedoucí skupiny, která si říká THE REBEL GROUP uvádí:

Bude nás pět, a to 3Z9DX,SQ8X,SP3DOI,YU4DX a J69DS a výjezd na Bouvet financujeme z vlastních zdrojů. (Lze-li věřit oné 1/10-viz výše - je reálné uskutečnit 14-ti denní expedici na 2.nejžádanější zemi za 65.000 $ ?)

Vyrazíme ze ZS (Cape Town?) s námořní jachtou, která je přizpůsobena extrémním podmínkám cesty na Bouvet. Je vybavena 2 motory o síle 250 HP). Půjde o cestu dlouhou 2800 námořních mil, tedy 5600 km. Bude-li nám přát počasí, hodláme vystoupit na nejvyšší vrchol ostrova Olavtoppen (780 m).

Velice sebevědomá a silná slova pronesl Dom. Pokud jde o slova reálná, vadí mi několik zásadních věcí:

Na realizaci expedice Bouvet 2018 má v prvé řadě právo tým 3Y0Z ! Tito mládenci sehnali neuvěřitelných 650.000 $ a pouze shlukem neuvěřitelných náhod (nejvíce děsivého WX) se expedice neuskutečnila. Celý tým dal jasně najevo, že hodlají přerušenou expedici uskutečnit ještě v tomto roce!

Vyjádření 3Z9DX mi připadá jako závod o : A kdože má většího čudlíka ?

Zde jde o realizaci toho, čemu říkáme HAM SPIRIT !

Ale pokračuji: parta 5-ti lidí (jachta by měla mít posádku, že ?) bude transportovat na ostrov veškeré zařízení, včetně ubytovacího a hygienického. Uff-uff ! I když jsou kabrňáci, kolik QSO za dva týdny uskuteční ? Budou přece sledováni celám radioamatérským světem DX-manů. A pokud realizují QSO pouze "KW-mani"- což se předpokládá, to - aby tam vyjeli zase za rok pouze pro QRP stanice-hi. Tedy sci-fi !

Nerozumím slovům o výstupu na Olavtoppen. To bude jednodenní výlet bez touženého QRV ? Kvůli nutnému odpočinku, lze uvažovat s třemi rigy, aby ti dva mohli trochu spát. Ale také vařit, najíst se a provádět základní hygienu. Ostrov je neobydlený. Že by pomáhali námořníci z jachty ? Je to možné, ale někdo na ní musí zůstat !

Ani jeden z tohoto týmu nemá ono potřebné know-how, kterým disponují K4UEE a K0IR, vždyť ti ví, co je může potkat. (Expedice na Peter I. Island-3Y0X v roce 2006).

images.jpg

Nejde o hazard celého týmu ? Tým 3Y0Z použil odpovídají plavidlo-loď Betanzos, a ta se s podmínkami počasí nevyrovnala a ještě se porouchala. Zvládne to jachta ? Je možné, že jsem skeptik a mýlím se. Výše uvedeného výjezdu v r.2006 se zúčastnil Robert, SP5XVY a ten mohl podat Domovi&spol. zasvěcené informace.

Předpokládejme, že "Rebelům" bude vše hrát do karet. Plavba klidná- zkrátka pohoda. Transport zařízení z jachty bez problémů. Na jižní polokouli je vše opačně. Tedy uvažují-li s expedicí za 1,5 měsíce - mělo by to být jako u nás v měsíci říjnu. Samozřejmě s nižšími teplotami. Tam asi "babí léto" není - nevím. Inu je zde mnoho proti a méně pro...

 

 

 

 

 
 

 

Portrét


Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2019 >>

Statistiky

Online: 3
Celkem: 447156
Měsíc: 3376
Den: 128