Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co vlastně říká 3Z9DX ?

12. 5. 2018

Dom Grzyb, 3Z9DX mluví a mluví, možná přesvědčivě, ale osobně o tom nejsem přesvědčen.

Nabízí se srovnání s osvědčeným DX-manem, K4UEE . Za toho mluví příprava organizace a průběh mnoha expedicí z entit TOP 10, kterým buď šéfoval, nebo byl CO /leader . Tisíce radioamatérů vlastní z těchto expedicí QSL, které obdrželi včas. Řeklo by se "stará dobrá škola Boba Alpina".

Seskupení mnoha negativních věcí okolo jím připravované expedice na Bouvet, byla svým způsobem tragédie jak jeho, tak početné skupiny vynikajících operátorů, kteří si  s ním ten "kopec smůly" doslova "vyžrali až do dna". A to nemluvím o osobních finančních ztrátách ( které dávají nepochybně až na poslední místo).

A teď zde máme šéfa skupiny, která si říká " The Rebel Group" . Dom tvrdí, že má zajištěné plavidlo na Bouvet, za které zaplatí jednu třetinu nákladů, které zaplatil tým K4UEE. Ještě divnější je informace, že mají polovinu z této třetiny a na zbytek jsou odkázáni buď formou grantů, nebo příspěvků známých DX-nadací. Domnívám se, že ti nejbohatší z NCDX FOUNDATION se zatím Domovi neozvali, asi budou opatrní.

3Z9DX má uznané své QRV ze Severní Koreje, i když okolo těch pár dnů vzniklo plno fám, podezření a klepů. Budiž ! ARRL na to dala svůj štempl a je tedy vše OK. Povšimněme si, že Dom byl, pokud jde o DX expedice, vždy členem nějaké malé skupiny (která pochopitelně nemohla vykázat vysoký počet QSO, i když byli chváleni za výborný provoz), nebo pracoval sólo (viz P5), tedy bez možných svědků, kteří by doložili onen provoz.

Zkrátka :

K4UEE nemusí nikoho z DX-světa přesvědčovat o tom, že když se sejde dohromady vše nutné a potřebné - bude jím vedená expedice ufb. A docílí toho, co si dali za cíl !

V případě 3Z9DX si bohužel nejsem tak jistý....

 
 

 

Portrét


Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2019 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 447151
Měsíc: 3378
Den: 125