Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč se nevysílá z budovy OSN ?

26. 7. 2018

Všeobecně se ví v DX světě, že stanice, která má své místo přímo v budově OSN je dlouhodobě mimo provoz. Je na tom dokonce tak, že se dostala na 34.místo v pořadí "zemí" nejvíce žádaných.

4u.jpg

Slovo země zde je nepatřičné, ale opravdu tomu tak je. Známá budova se sídlem u řeky Hudson je přímo v New Yorku . Většina občanů chodících po tomto světě má zkušenosti s byrokracií a není tomu jinak ani v případě 4U1UN. I ona narazila na pověstného "ouřednického osla".

Trochu světla vnáši na DX WORLD.net Peter J.Dougherty, W2IRT :

20150602_185602.jpg

Bydlí v New Jersey, je tedy "uprostřed" problému. Domnívá se (viz výše cit.web), že problém stanice 4U1UN je v jejím hamshacku, který bohužel sídlí přímo nad sídlem generálního tajemníka OSN, kterým je od 1.1.2017 Antonio Manuel de Oliveira Gutterés z Portugalska. Je teprve 9. v pořadí a určitě není jeho vinou QRT tolik žádané stanice. To je záležitostí bezpečnostní služby, která bdí nejen nad životem nejvyššího úředníka OSN, ale i dalších v budově přítomných.

Dovedu si představit, jaký problém má obyčejný smrtelník pouze při domluvené návštěvě tohoto monstra.

united_nations_hq_-_new_york_city.jpg

A teď jakési podivné osoby, byť s dobrozdáním, že jde o radioamatéry  by měly být vpuštěny o patro výše nad našeho generálního tajemníka ? Ale to není vše, jejich fyziologické potřeby je budou nutit používat WC, které je na chodbě. Samozřejmě musí být doprovázeni k tomu určenými hlídkami. Máme to v OSN zapotřebí ? (V ČR by následovalo: a kdo zaplatí přesčasy )? Pod záminkou inovace, byly na střeše budovy demontovány všechny antény.

Pamětníci ví, že poslední významná aktivizace stanice proběhla jako 4U70UN ve dnech 24.-25.10.2015. Za 31 hodin provozu bylo uskutečněno 5969 QSO se 3128 unikátními call,s.

Dle IDXP č.1407 - OM3JW z 19.8.2018:

UN NEW YORK* Podľa posledných správ sa po trojročnej prestávke (4U70UN,2015) opäť dočkáme už pravidelnej prevádzky z budovy OSN v New Yorku. James K2QI ktorý je prezidentom rádioklubu 4U1UN oznámil, že vďaka štedrým darom od Dimu RA9USU, Eda NT2X a ďalších kúpili transceiver K3 a PA ACOM2000 (automatický PA). Adrian KO8SCA spolu s Jazískali ďalšiu K3 a tak remote QTH v budove OSN bude po dlhom čase opäť pripravené k rádioamatérskej prevádzke.mesom K2QI postavili na streche budovy OSN vertikál SteppIR BigIR a jediné čo je ešte treba ešte urobiť je položiť na strechu budovy radiály a nainštalovať hardvér na diaľkové ovládanie. Adrian dúfa že sa mu podarí ukončiť všetky práce utorok 21.8., otestovať anténu s koncovým stupňom a presvedčiť sa že nebudú rušené iné zariadenia a siete nachádzajúce sa v budove. Zároveň by chcel urobiť niekoľko testovacích spojení. S pozostalosti Tonyho N2UN .

ko8sca_9m0w.jpg

ko8sca_qsl_card.jpg

 

 

PS:

Při psaní těchto řádků jsem vzpomínal na Radka, OK1FHI, který by zrovna 4U1UN tolik potřeboval.

 
 

 

Portrét


Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2019 >>

Statistiky

Online: 2
Celkem: 447152
Měsíc: 3377
Den: 126