Jdi na obsah Jdi na menu
 


SV2KBS

28. 8. 2012

 SV2KBS – první dáma DX-expedic

Ještě nedávno byla první „expediční dámou“ kasselská Babs Linge, DL7AFS, která z účastí ve větších týmech nyní vyjíždí do světa pouze ze svým manželem Lotem, DJ7ZG. Místa výjezdů nejsou již tak atraktivní, vždy jde o příjemné QTH, kde tento pár stráví pohodlnou dovolenou, kterou si zpestří vysíláním. Ovšem v radioamatérském světě se objevil nový meteor.V roce 2005 získala koncesi, ale co za tu dobu stačila objezdit a jakým způsobem si zvýšila svou radioamatérskou kvalifikaci dívka jménem Vicky, SV2KBS – to snad nemá na tomto světě obdoby. Victoria Panagiotou se narodila 18.7.1984 v Soluni. Na tomto webu je již o ní zmínka (Mladé pušky z XI/2010).

radiomaifeier.jpgOvšem co vše od té doby stačila projezdit a také aktivně vysílat, nad tím zůstává rozum stát! Movitý tatík Nikos vedl malou Vicky k alpinismu, tomu se ostatně věnuje stále. Žádný rok si neodpustí tradiční výšlap na bájný Olymp. Nepochybně jí to přináší štěstí.

Svou přátelskou povahou se stala vyhledávanou členkou opravdu významných expedic. Pokud si ji vybral Dietmar, DL4DXX do týmu ZL8X (XI/2010) nemůže jít o tuctového člena. Dále citovaný výčet aktivit Vicki hovoří za své (není uvedena většina jejich CEPT výjezdů po Evropě): JW5E,SY9M,VK9LA,VP8YLG,XR0Y,ZL8X,JX5O a nedávná CY9M. Začala s YL-group prvním DX výletem na Falklandy, VP8YLG. Mezi YL-XYL se aktivně angažuje.

Nutno dodat, že Vicki začala fone provozem, k telegrafii ji přivedl vlastně až Bob N2OO při výjezdu na Lord Howe Island (VK9LA).Od té doby začala dřít a úspěchy se dostavily. Vicki říká, že jí pomohl denní individuální výcvik na RUFZ. Na Lorde Howe se seznámila se Stanem SQ8X, který jí nabídl účast na XR0Y a JX5O. Bohužel expedice do obou atraktivních QTH byly poznamenány velmi špatnými podmínkami a nebyl vlastně splněn plán počtu QSO, se kterým se vždy vyjíždělo.

Vicky bydlí v městečku Serres, které se nachází u hranic s Bulharskem. Je pečlivá a výtečná kuchařka. Má dva bodyguardy hafany Laiku a Sputnika.

kanellos_aerolesxi.jpg

kopros_porto_kufo_chalkidiki.jpg

Používá IC7000 s quadem a GPA fy Titanex. Další její specializací jsou EME QSO na 144 Mhz. K tomuto provozu ji přivedl SV1BTR. A do budoucna ? Sledujte obsazování významných expedic od příštího roku. U těch nejatraktivnějších nepochybně zaregistrujete call SV2KBS. Toto děvče má opravdu ohromný potenciál energie a před sebou velkou budoucnost.

 
 

 

Portrét


Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2019 >>

Statistiky

Online: 4
Celkem: 447289
Měsíc: 3392
Den: 114