Jdi na obsah Jdi na menu
 


DIG MEETING 2015

Místem setkání nejen členů DIG bylo půvabné městečko Neunkirchen am Brand a také místní hotel Selau (***). Město leží v kraji Franken (dok B). Poklidná cesta tam (4.6.2015-odpoledne) nám trvala něco málo přes 3 hodiny a při příjezdu nás mile překvapila Elfi, DF3TE, která zdálky poznala značku CZ, zamávala a přiběhla na parkoviště, aby se s námi osobně přivítala. V té době jsme byli s Míšou, OK6MG až do soboty jediní zahraniční účastníci setkání. DH1PAL jsme zaplatili pouhých 20 € (cestovné za 2 osoby- páteční výlet), žádný jindy vybíraný poplatek k úhradě nákladů setkání vybírán nebyl.

Vnuk Leon, DO8LEO dostal od babičky úkol provést nás labyrintem chodeb až k pokoji č.229. Z malého hošíka na setkání DIG v Guelsu v roce 2006 vyrostl sympatický student a také nejmladší radioamatér v DL i nejmladší člen DIG.

Standardní pokoj s příslušenstvím a dobře fungující klimatizací byl naším QTH od čtvrtečního podvečera do nedělního dopoledne. Samozřejmě jsme byli zvědavi na město, kam jsme brzy vyrazili na průzkum. První dojem z okolí poblíž hotelu byl ten, že všechny ulice jsou si navlas podobné. Vilka vedle vilky se zahrádkami, plno zeleně a před domy parkující automobily spíše lepších značek.

Po příchodu na starobylé náměstíčko jsme spatřili staré známé: Waltra, DL8JS s xyl Ullou,DF6QP, Alfonsem DJ8VC s xyl Amandou a s nimi seděl u stolu s pivy Veith, DG7DBN, který byl jednak znalcem historie města, ale též jedním z pořadatelů. Chtěli jsme si sednout k vedlejšímu stolu, ale ihned se mezi přáteli uvolnil prostor pro nás. Zde mírně odbočím a zkritizuji tamní obsluhu. Být něco podobného  u nás, tak hosté uprchnou bez placení. Neúměrná doba, než na stole přistály nápoje či večeře. Walter to pochopil brzy a objednal pro celý náš stůl řecký nápoj zvaný ouzo. Já jsem to neznal a byl jsem brzy poučen, jak se konzumuje. Nebylo to špatné i objednal jsem totéž, mládenci byli nejříve zaraženi, ale brzy jsme si opět připili.

sklenicky.jpg.jpg

DF6QP,DJ8VCpo-veeceri.jpg.jpg

posezeni-neunkirchen.jpg.jpgDF6QP,DL8JS,DJ8VC,Amanda,OK1AMU,DG7DBN

 

 

a 10 m od nás: DF4UM,DO8LEO, kus hlavy DJ8OT,DH5JR,DO3EH,DF3TE,DH1PAL a kousek obličeje DE9ULA. Tam se pilo spíše NEALKO.rodina-s-wernerem.jpg.jpg

Při odchodu mne dost  mrzelo, že vše platil DJ8VC. Díky průvodci, jímž byl Veith, DG7DBN jsme se dostali do zavřeného klasického katolického kostela. Zajímavostí by\la druhá část stavby, která naznačovala velmi strohým interiérem, že jde o místo, kde se káže protestantům.

Z fotografií je patrno, kolik bodů pro Family Award bylo možno domluvit. Manžel Marion DF4UM byl rodinou "dokopán" ke koncesi DO3EH, s babičkou DF3TE a dědečkem DH1PAL zde bylo k mání 6 bodů. K tomu manželé DJ8OT a DH5JR.

Připočítám-li náš stůl + 4 body. Píši to proto, poněvadž je zřejmé, že se vyplácí na setkání DIG vycestovat, zejména když QTH je od našich hranic neuvěřitelně blízko.

Protože následující den byl naplánován celodenní autobusový výlet do oblasti Franconia Switzerland, bylo vhodné uložit se ke spání dříve.

Tím končí kapitola I. mé zprávy, napsal jsem ji po příjezdu domů (v neděli večer). Zítra budu pokračovat. AS.......

 
 

 

Portrét


Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2019 >>

Statistiky

Online: 2
Celkem: 447157
Měsíc: 3374
Den: 122