Jdi na obsah Jdi na menu
 


DIG výlet - Franconia Switzerland

8. 6. 2015

Pátek je na všech DIG setkáních určen k celodenním výletům. Před výletem jsme se seznámili s nabídkou snídaně (švédské stoly), vše ve velmi dobré kvalitě, zejména nabídkou ovoce (ktorého bolo neúrekom). Posilněni jsme se vypravili k autobusu, zaparkovaném před hotelem.

1794486.jpg

Trasu nám naplánoval boss setkání a speaker výpravy Karl-Maria Heimberg, DD4NC. Naplánoval to dle mého názoru dobře. Umožnil výletníkům seznámit se s kouzelnou oblastí plnou přírodních krás počínaje městečky: Gräfenberg,Hiltpolstein,Obertrubach,Weidensees,Pottenstein,Tüchersfeld do Gößweinsteinu, zde byla tříhodinová zastávka. Cestou jsme obdivovali zejména okolí Weidensees. Jednak proto, poněvadž nám připomínalo Prachovské skály, ale i pro romantickou říčku plnou kajaků, na březích stany, karavany a množství turistů, vždyť v Německu byl církevní svátek ! V prvním cílovém městečku jsme měli možnost navštívit úžasnou basilku na náměstí a vyjít si na kopec k romantickému hradu. Zde byla pro znavené výletníky možnost osvěžit se dobrými nealko nápoji i pivem. Z hradu je hezká vyhlídka po okolí.

jkpod-hradem.jpg.jpg

Oběd měla naše výprava zajištěn v restauraci Fränkische Schweiz.

Znavení výletníci uvítali nabídku od chřestu obalovaném šunkou, přes wurst se zelím, či řízek s bramborovým salátem. Pozoroval jsem, že nejvíce šlo na odbyt druhé jmenované jídlo. Samozřejmě vzhledem k velkému vedru i tamní dobře vychlazené pivo.

Vedle sedícího šéfa DD4NC jsem požádal o přípitek. Mám tedy hezkou připomínku z výletu.

sef-setkani-s-jk.jpg.jpg

S přesností na minutu přijel ve 13:55 opět elegantní modrý autobus Mercedes firmy Schmetterling a nastoupili jsme v očekávání obdobné trasy jako dopoledne. Vyrazili jsme přes městečka Wiesenttal,Streitberg,Ebermannstadt do města Forchheim, zřejmě největšího v této krajině, ve velikosti asi jako náš Písek. Protože městem protéká říčka, domorodci své QTH nazývají Naše Benátky. Logo bude asi velká skulptura kapra, poblíž náměstí. Výletníci měli cca 1,5 hodiny na prohlídku města s možností Kaffepause. V místní cukrárně měli dobrý jablečný, či oříškový dortík. Samozřejmě výběr byl veliký, ale tyto dva vypadaly asi nejlépe. Vězte, že i v tomto městě pobíhal "Hare Krišna", který ozbrojen mikrofonem a silným zesilovačem vyhledával nové členy. Nepřihlásili jsme se.

Navštívil jsem se zájmem místní velké knihkupectví. Zjistil jsem, že v DL již vyšly dvě novinky mého oblíbence Johna Grishama, ale ceny knih jsou dosti vysoké - v průměru od 20-30 € !

Na místním trhu však byly všechny vystavené pochutiny cca o 25% levnější než u nás !

Čtvrt hodiny před odjezdem byl autobus skoro plný. Chyběla Marion,DF4UM se svou rodinou. S Leonem,DO8LEO doběhli s pětiminutovou rezervou, Manžel s dcerou DE9ULA to stihl pinktlich 16:29 . !

S přesností japonského Šikanzenu jsme zastavili na velkém parkovišti hotelu Selau v 17:00 hod.

Samozřejmě byla nutná sprcha a malý odpočinek po úmorném a horkém pátku. Ještě, že v autobusu fungovala dobře klimatizace.

Večer bylo "naplánováno" společné posezení v zahradní restauraci. Nejdříve nás moc nebylo, DIG-ové odpočívali, či byli na večeři dle svého výběru po městečku. Wernera, DH1PAL zajímalo, kdo přijede z OK. Mohl jsem posloužit: v sobotu ráno tým : OK1AR,OK1RH a OK1SJ. Před polednem Zdeněk, OK1DOY - ten bude přítomen pouze při UKW-rundě. Samozřejmě DL,s byli zvědaví, zda Zdeněk, OK1AR pojede sobotní dopolední mobilní závod. K jejich všeobecnému zklamání" jsem pravil, že nejspíše ano. Proč ta otázka ? Inu OK1AR tyto závody spíše vyhrává a doma již má spousty pohárů.

Společnost byla příjemná, parta rodiny DF4UM, která se nevešla k našemu stolu, hrála karty. Moc neviděli (lucerna byla daleko) i dali si na stůl dvě baterky a osvětlení bylo hned postačující.

Jediný záporný bod - nepříjemně otravovali komáři. Chutnalo jim pivo štamgastů, lezli do sklenic a chlemtali. DIG-ové přikrývali své pití podložkami. Asi okolo 23-tí hodiny nastal rozruch. DL8NCS zjistil přes internet, že za chvilku nad námi přeletí jakási družice. Ihned pohotovost mobilů a poté nadšení - opravdu přeletěla a kamarádi si ukazovali své úlovky.

Okolo půlnoci přestala fungovat obsluha, nezbývalo než se odebrat do postelí. Další den je vždy den D ! Dopoledne mobilní závod, odpoledne UKW runda, večer Hamfest. Máme se na co těšit . A konečně přijedou další Češi !

Vyčkejte do zítřka na pokračování. Sobotní děj je vždy nejzajímavější, .-/ ...

 
 

 

Portrét


Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2019 >>

Statistiky

Online: 2
Celkem: 447152
Měsíc: 3377
Den: 126