Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hamfest

3. 2. 2011

 HAMFEST

Je jakousi třešničkou na dortu každého DIG nebo DSW setkání. Vždy se koná v sobotu, zpravidla se začátkem okolo 19-té hodiny. Pokud ještě bývalý sekretář DIG Eberhard DJ8OT, vydával velice vkusné Journaly, byla všechna setkání, včetně hamfestů pečlivě zdokumentována. Nyní jsme odkázáni buď na videozáznam přátel, případně na fotodokumentaci. Dřívější hamfesty pravděpodobně byly společenskou událostí, soudím tak podle publikovaných fotografií, na kterých jsou dámy a pánové opravdu vzorně společensky upraveni. Hamfesty, kterých jsem se zúčastnil v poslední době (2006-2009) se vyznačovaly menší formálností a pokud jsem někoho viděl s kravatou, šlo zcela určitě o „bílou vránu“. Zde jsem si vzpomenul na slova Zdeňka, OK1AR. Bylo mu doma vytýkáno, že se zúčastňuje této akce pouze ve svetru.Slovo dalo slovo na setkání v roce 2006 přišel na hamfest v saku s kravatou a ? Byl jediný ! Vpomínky na Gülls,Hatten,Plau am See či Adlersberg jsou nezapomenutelné a nemohu říci, které z těchto setkání bylo nejlepší a totéž se týká hamfestů. Vzpomínám, že mé první Treffen organizovala v Güllsu početná skupina radioamatérů z okolí města Koblenz. O rok později v Hattenu byl jediným organizátorem (a výborným) Rolf, DL1EAG. Uspořádat takové setkání, kterého se účastní více než stovka lidí a na hamfest jich přijede ještě více je perná práce, která vyžaduje nadšení, zápal pro věc a zcela určitě i nějakého sponzora. Vlastní hamfest je zároveň určen k předávání diplomů, plaket, trofejí a pouze zde (a nikde jinde) obdrží nejvyšší DIG 1000 TROPHY šťastný žadatel. Samozřejmě právě tyto okamžiky jsou hlavním bodem večera. Jak jsem se již zmínil, oblečení na hamfest je opravdu nekonvenční s převahou džín u pánů. V Plau měla skupina jednoho radioklubu od Hamburgu vkusná modrá trika s potiskem názvu radioklubu, call a doku E22. Pokud pořadatel uvádí v pozvánce i cenu za tento večer, rozhodně nedoporučuji šetřit či škudlit s €€€. Právě v Plau byly připraveny bohaté švédské stoly, kde si opravdu každý vybral to co mu chutná. Pití si každý platí ze svého, ceny piva a vína nebyly nikdy přemrštěné. Doporučuji každému novému účastníkovi hamfestu, aby si vzal sebou zcela určitě „ručku“ jednak s ní nebude sám, jednak o něj bude velký zájem, o tom se konečně při hamfestu v Adlersbergu přesvědčili Igor EU1EU a Peter OM3EE. K tomu QSL, které se ihned vymění a přibývají vám body pro modrou VKV plaketu.

Pokud zvládáte dobře tanec, bude o vás nepochybně velký zájem. Prvenství v tanci asi drží Rüdiger, DF1AG, a to v klasice. V moderních tancích typuji Igora EU1EU.O  hudební doprovod se postará buď tam přítomný band, nebo reprodukovaná hudba. Máte ohromnou možnost právě zde a nikde jinde požádat staré pány a dámy vysílající již ojediněle, o VKV QSO, všichni vám rádi a ochotně vyhoví. Nikde jinde nezískáte tolik nových členů za poměrně krátkou dobu. Konec konců právě možnost setkat se s vedoucími představiteli klubu, či známými účastníky významných DX expedic je právě zde. I když nejsem znalec piva, na každém setkání ať u Rýna, či na severu, nebo v Bavorsku, vždy bylo dobře chlazené a chutné.

Nyní se vrátím pár vzpomínkami k hamfestům, na kterých jsem byl přítomen.

2006, mé první Treffen. Musel jsem se zúčastnit, jinak bych 1000 TROPHY nedostal-hi. Vynikající moselské, všude okolo lidé se jmenovkami, se kterými jsem sice měl QSO, ale viděl jsem je poprvé v životě.

2007, dokonce jsem vyhrál v tombole! Při zakoupení 3 lístků po 1,50 € jsem získal AKU-vrtačku v ceně okolo 80 € !

2008, zásluhou Traudel, DL1SYL perfektně připravený DSW hamfest, kde česká skupina kvitovala jediný nedostatek – přiliš dlouhé vystoupení zdejšího humoristy, jehož vtipy nás jaksi neoslovily. Se Zdeňkem, OK1AR jsme si odvezli plno DSW trofejí a Zdeněk byl ještě přijat do tohoto vodního klubu.

2009, příjemný hamfest, kde česká skupina byla posílena o EU1EU a OM3EE. Vše se odehrávalo ve větším sále místního pivovaru, uvolněná atmosféra a také 40.výročí klubu.

OK – DIG mají vždy svůj stůl s vlaječkou české sekce DIG. Stůl se vyznačuje tím, že je zde vždy plno diplomů,plaket a trofejí, které přebírá Zdeněk jednak pro všechny nepřítomné držitele z OK, jednak pro sebe a svou rodinu, třeba za první místa v mobilním závodě, organizovaném při čtvrtečním příjezdu účastníků.

 

Bude mi potěšením, pokud vás tyto řádky nalákaly k účasti na některém z příštích DIG či DWSW setkání.

 
 

 

Portrét


Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2019 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 447154
Měsíc: 3376
Den: 128