Jdi na obsah Jdi na menu
 


Loučení

10. 6. 2015

Je s podivem, že na setkání nebyli dva nejvyšší představitelé DIG (dtto v Podbořanech), to by se na dřívějších setkáních nikdy nestalo (volba DJ6XV a DLEK možná nebylo to pravé ořechové). Bohudík osm zbývajících členů vedení v Neunkirchenu bylo.

Jako obvykle z města Velbert přicestovali dva nositelé zlatých odznaků DIG (celkem jich bylo uděleno pouze 21, z toho je bohužel 13 SK) manželé:  DH5JR, Hanelore a dlouholetý sekretář klubu, jeden z "otců zakladatelů klubu" Eberhard, DJ8OT, DIG 29.

Událostí setkání bylo oznámení, že gang DH1PAL (doposud 5 operátorů v rodině) byl doplněn o manžela Marion, DF4UM. Jmenuje se Elmar, čerstvá call je DO3EH.

Z této skupiny byl i nejmladší radioamatér na setkání - Léon, DO8LEO. Zkrátka to má Marion dobře u DARC pohlídané, včetně call posledních tří-hi.

Člen s nejnižším číslem DIG 0001 byl Walter, DL8JS - nejvyšší single - patřilo Vencovi, OK1RH, DIG 6307.  Ač s vysokým číslem, obdržel v rekordně krátké době nejvyšší DIG 1000 TROPHY.

V UKW rundě byla přítomná nejvyšší  DIG čísla: OL5D, DIG 7777 a DL8YL, DIG 8888. Milým překvapením byla účast DA0DIG, DIG 5000.

V sobotním mobilním závodě bylo přítomno 40 stanic (dle hodnocených LOG-ů).

Mohli jsme se setkat se čtyřmi manažéry diplomů: DL8JS,DJ8VC,DH1PAL a DL4BO a manažérkou plaket a trofejí DF4UM.

Další fotografie ze setkání od OK1SJ jsou ve Fotoalbu-DIG archive.

Z NET-CONTROL DIG rund chyběl pouze nevidomý Marcus, DF1DV. Ostatní: DF4UM,OK1AR,DL3YA a DH1PAL nechyběli.

V UKW sobotní, odpolední rundě vedené DD4NC bylo k mání 22 bodů pro FAMILY AWARD a množství unikátních DOK.

Při loučení s Wernerem, DH1PAL a Elfi DF3TE říkal Werner, že je přesvědčen, že následující DIG setkání bude v roce 2017 opět v Podbořanech. S ohledem na vzpomínku z roku 2013, kdy byla účast 3x vyšší,  se máme na co těšit.

A nakonec jedna perlička: při zpáteční cestě v jakési malé vesničce (jméno jsem si nezapamatoval) zvící cca 500 obyvatel (odhadnuto dle baráčků), bylo v nedělním dopoledni před kostelem kvantum čisťounkých Mercedesů, AUDI, BMW etc. Z toho soudím, že každý domorodec se chce před i po kázání pochlubit svým vozidlem. Něco podobného jsem v České republice neviděl. Fascinuje mne představa, že Franz Grabmüller s manželkou Traudl nasednou do motorového vozidla a popojedou bratru 100 metrů ke kostelu !!!

Můžeme se těšit na další DIG setkání, a to cca devadesát členů české sekce DIG do Neunkirchenu nepřijelo, byť se blízkost místa setkání od hranic přímo nabízela.

 
 

 

Portrét


Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2019 >>

Statistiky

Online: 2
Celkem: 447152
Měsíc: 3378
Den: 126