Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejen DIG hamfest

9. 6. 2015

Do sobotního rána jsem se probudil s vědomím, že se konečně posílí naše česká sestava. Při chutné snídani zamířil můj pohled na parkoviště a s potěšením jsem jako prvního registroval Pepu, OK1SJ (OK1SRD) z Pardubic. Bylo to proto, že je z těch tří co přijeli - nejvyšší. I vydal jsem se je pozdravit. Mládenci vypadali v dobré náladě, Zdeněk, OK1AR kouřil teprve druhé cigáro a sdělil mi, že dokud nevykouří tři, tak je to jako by nesnídal-hm...

Bylo prima, že i s Vencou, OK1RH byli připraveni na dopolední mobilní závod. Ten začínal v 10:30, tedy bylo dost času. Mobilwettbewerb (jak je v DL nazýván) má pravidlo (které mi nevyhovuje), že se stanice po QSO musí přeladit. Protože nejsem závodník, vyhledávám (zobám) stanice, které chci udělat a tady jsem je musel dost hledat. S novým duálem Alinco DJ-500 se teprve seznamuji, ale vypadá to dobře. První QSO byla Marion DF4UM/m hned v prvních vteřinách po startu, následoval v úžasné síle Zdeněk DL/OK1AR/m - u mne bezkonkurenčně nejsilnější stanice v hodinovém závodě a z "rodinky" ještě Elfi DF3TE/m. Bylo zajímavé, že mnoho stanic, které jsem dělal před závodem, jsem po celých 60 minut MWB vůbec neslyšel. Tušil jsem, že mne volá Venca DL/OK1RH/p, ale ten nebyl vůbec k přečtení hi. Výsledek nic moc 2800 bodů stačilo na 27.místo ze 40 stanic, které odevzdaly logy. Zajímavostí bylo dost stanic z místního doku B06, které se zúčastnily pouze v tomto závodě. Tušil jsem, že Zdeněk bude hóóódně vysoko. Ale to se dovíme až večer.

Na oběd jsme zašli do příjemné zahradní restaurace Gasthof Klosterkeller. Asi to bylo způsobené magnetem, protože tam již seděla "ouzo sestava" DL8JS a DJ8VC s xyl. A bylo pěkné horko, ještě, že jsme seděli pod stromy a před sebou hezkou fontánku. Bylo to příjemné posezení. Před odchodem na oběd jsem ještě přivítal Zdena, DL/OK1DOY/m, který se plánovaně stavil v hotelu Selau jako jedna ze stanic v UKW-Rundě, jejíž začátek byl plánován na 14:00 hod. Zdeno pak měl v plánu pokračovat se synem dál po DL. Ukázal jsem mu zejména místo rundy, což byl hezký plácek u hotelu (dobře stíněný-kde jsme se vždy večer předtím scházeli). Šlo o dobré rozhodnutí vedení DIG. OK1AR jsem poprosil ať mi drží místo v českém seskupení. Je prima, když přicházíte a vidíte, že budete sedět mezi kamarády, které znáte velmi dlouho.

cnuwm3ek_lbe-ljfnkxg1uuqkhfaawech-g0mp5fodqersaosezn6fanuqn8s8y1ot_swsc.jpg

Plac za námi je green pro minigolf s obří fontánou (která nebyla v provozu). Zleva: OK1SJ,OK1RH,OK1AMU,OK1AR a v modrém OK1DOY. Všichni jako DL/...... těsně před startem. O chvilku přišel velký boss - net-control rundy Karl-Maria:

sef-rundy.jpg.jpg

A nastala první komická situace: byť nahlásil frekvenci 145,300 sám začal na 145,220 a nikdo ho neslyšel. Vnímali jsme pouze jeho brumendo nikoli z ruček. Vše se rychle uvedlo do normálu. Zde trochu odbočím: mnoho om,s těmito rundami pohrdá. Včetně jednoho OK, který již členem DIG není, ale bez své účasti v takové rundě by nikdy DIG1000 TROPHY neudělal. Modrá UKW Plakette je pro účastníky tohoto provozu jako dělaná. Samozřejmě musí ještě získat 250 bodů za členy DIG a také držet 3 VKV diplomy DIG v nejvyšší třídě. Osobně mi to nevadí, sám se zúčastňuji od roku 2006 (v Guelsu-kde jsem DIG 1000 T. dostal). Nejlepší to asi bylo na setkání DSW v Plau am See 2008, kde jsem navázal plno QSO s členy DSW, ale také členy DIG. Tuto rundu tam řídil na plovoucí lodi (fantastický zážitek) nezapomenutelně DL/OK1AR/p. Ostatně právě tam byl Zdeněk přijat za člena DSW, poplácáním mokrým pádlem po zadní partii (jde totiž o "námořníky"). Na rundě v Neunkichenu jsem vypočítal účast pouhých 45 DIG stanic (ke smůle OK1DOY, kterému k DIG 1000 T. chybí již pouze minimum bodů za QSO s členy). Pravdou je, že mnoho DL- účastníků vyjelo s kvantem klubových stanic, které mají vždy unikátní příležitostné DOK-y, platné pro množství německých diplomů (zejména pro Holzhammer či Pádlo nebo Námořní uzle z DSW).

cesi-v-akci.jpg.jpg

Zleva:DK8RE(s brýlemi),DF5DY,DL8NCS s XYL DG9NGO (mezi nimi DH1PAL) a záda DL8RBSten-ten-runda.jpg.jpg

Po 2 metrech pokračováno svižně na 70 cm. Vždy bývalo dobrým zvykem ihned si vyměnit QSL, bohužel letos to jaksi nefungovalo. Rozhodl jsem se poslat svůj QSL pouze těm, od kterých jej dostanu. Vězte, že i když je ve stanovách klubu 100% QSL, je dost stanic, od kterých vymámit QSL je nemožné (mohl bych vyprávět).

Po této rundě následovala TEN-TEN runda, té se nezúčastňuji, nejsem členem klubu. Protože se blížil hamfest, šel jsem se podívat do velkého sálu, kde Elfi a Veith,DG7DBN již připravovali diplomy, plakety a trofeje. Zahájení provedl DH1PAL, předal slovo sympatické dámě, která byla starostkou města. Výborný byl její krátký proslov, dtto i náčelníka DOK-u B.

A nastala očekávaná chvíle - předávání odměn: DL/OK1AR/m převzal pohár a diplom za 1.místo v mobilním závodě !

zdenek-s-diplomem.jpg.jpg

A pak nestačil chodit pro poháry, plakety a diplomy pro OK stanice. Počítejte ! Z osmi velkých pohárů poveze do OK -

vitez-bere-vse.jpg.jpg

dva-u-poharu.jpg.jpg

Sekretář klubu a mngr plaket a trofejí udělují odměnu organizátorům setkání, kytice je pro DG1NAS (částečně vpravo)-xyl DD4NC se jmenuje Inge:

vyhlasovani.jpg.jpg

A nastává vrchol setkání - pro jedinou DIG1000 Trophy si jde Venca, OK1RH:

wener-a-marion.jpg.jpg

velka-cena.jpg.jpg

Ale to ještě není vše:

dostal-psa.jpg.jpg

Místní chovatelská stanice vzácného plemena SHIBA INU darovala jedinému držiteli TOP DIG trofeje na tomto setkání štěňátko ze svého chovu. Venca z toho byl doslova PAF ! A navíc, když se dozvěděl kolik psík zvaný YOKI stojí !!!

Následuje přátelská merenda, kde se baví všichni dohromady. V místním baru jsem loudil pro "ouzo šestku" tento anýzový řecký nápoj. Bohužel jej neměli. Tak jsme to zapili neméně dobrým DL-fernetem s přáním opětovného setkání.

Byť byla v noci krátká bouřka, spalo se dobře. Před námi je již jen den poslední - den loučení .-/...

 
 

 

Portrét


Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2019 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 447151
Měsíc: 3378
Den: 125