Jdi na obsah Jdi na menu
 


Senzační objev Institutu JdC

25. 6. 2018

Pracovníci Institutu pečlivým průzkumem díla Járy da Cimrmana se dopídili k senzačnímu zjištění, které bylo celým okolním světem až doposud utajováno.

Největší Čech napsal císaři Františku Josefovi I. dopis, ve kterém jej nabádá, aby roku 1900 buď z trůnu odstoupil, nebo zemřel (Ad.Dodatky a Rejstřík Divadla JdC, vadala Paseka, IV.vydání, r.2003, XII/82).

Okamžitě jsme se vypravili na služební vědeckou cestu do Rakouska.
Při návštěvě v Bad Ischlu jsme navštívili zámeček (nyní muzeum), který dostali darem novomanželé, tedy císař F.J. I. a Elisabeth Amalia Eugenia, Herzogin in Bayern, rakouská císařovna a korunovaná královna uherská, zvaná Sissi (*1837-+1898) jako svatební dar. 
Pečlivou prohlídkou a dotazy u průvodkyně jsme zjistili, že tento důležitý dopis JdC jaksi prostě zmizel ! Nikdo o něm nic (prý) nevěděl, neslyšel...... 
Zde se nabízí široké pole pro bádání zejména těch, kteří se zabývají alternativní historií. 
Představa, že starý císař odstoupí je lákavá (smrt mu nikdo nepřeje). Na trůn nastoupí arcivévoda Ferdinand d, Este ! Relativně mladý monarcha s mnoha pokrokovými plány. Považte ! Nebylo by Sarajevo, nebyla by I.sv.válka, možná ani ta druhá, protože zneuctěný frajtr Hitler by se stal buď malířem pokojů, nebo malířem jiného ražení. Nebyl by napsán Švejk ! Atd. atd. atd. Svět by uspíšil průmyslovou revoluci. Ani mužíci na Rusi by nepovstali, V.I.Uljanov by si žil spokojeně ve Švýcarsku, kde by u kávičky psal své bláboly a Džugašvili by bručel v base, respektive by byl na zdravém sibiřském vzduchu (ve vyhnanství a po skončení trestu by se mohl stát knězem, tedy po čem toužila jeho matka) 
Car Mikuláš se dvorem by si dělal z bolševiků srandu. 
Ze všeho uvedeného vyplývá, že Největší Čech viděl hodně daleko. Bohužel (tak jako vždy) jej potkala jeho životní smůla. Rakušáci jeho dopis kamsi zašantročili (nebo spálili ?). 
Pro toto vše výše uvedené doporučujeme tuto knihu Dodatků číst velice pozorně. Možná, že zjistíte další převratné možnosti. A pak ta publicita !

 
 

 

Portrét


Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2019 >>

Statistiky

Online: 2
Celkem: 447152
Měsíc: 3377
Den: 126