Jdi na obsah Jdi na menu
 


Utajený vynález

27. 1. 2017

Náš Institut JdC přišel po usilovné pětileté práci na existenci níže uvedeného prvku. Bohužel se nemůžeme chlubit, že jsme byli první. Prvním člověkem na tomto světě (jak bylo zjištěno) byl Největší Čech Jára da Cimrman. Bohužel všechny jeho objevy přišly na svět tak říkajíc pozdě. Proč ? Někdo jej předběhl, či nepřevzal oficiální žádost, protože světem hýbaly nové dějiny. Pilný Čech dorazil po strastiplném putování v ranních hodinách do St.Petěrburgu dne 7.11.1917. Nad městem hvízdaly kule, dělostřelecké náboje a jiné petardy, prý z nějakého "parníku" na řece Něvě. Inu smůla.

Náš génius si uvědomil, že mu nezbývá nic jiného, než se vrátit stejnou cestou do hroutící se domoviny, které ještě nesla název Rakousko-Uhersko (Návrh JdC, přejmenovat zahnívající monarchii, po atentátu na jeho dřívějšího zaměstnavatele Ferdinanda de Este, tedy Česko-Rakousko-Uhersko, byl, jak jinak vržen do koše).

Protože považujeme objev nového prvku za zásadní věc, dovolujeme si ctěnou čtenářskou obec s dílem našeho velikána seznámit alespoň tímto způsobem:

Imbecilit

 
 

Imbecilit, značka Im, je další z prvků Meresjevovy soustavy (kov-nekov). Za normálních podmínek se jedná o modrou až fialovou, velice viskózní kapalinu, asi 42 000 krát viskóznější než voda. Taje při -3 až 14°C (v závislosti na čistotě, čistější taje při nižší a vře při vyšší teplotě a je viskóznější). Vře při 165 až 200°C.
Imbecilit má podobné účinky jako debilit nebo noobium, jsou ovšem mnohem silnější, asi 61krát více než u debilitu a asi 73krát více něž u noobia (je skoro zázrak, že obojí jsou prvočísla).

Kromě tohoto však také způsobuje poškození celé nervové soustavy doprovázené sníženou, v extrémních případech dokonce žádnou pohyblivostí.
Dalším jeho účinkem je to, že některé sloučeniny tohoto prvku katalyzují rozklad enzymů a dalších životně důležitých látek a vznikají přitom další molekuly těchto látek a tak ke 
smrtelné otravě stačí jediná molekula, která vnikne do těla.

[edit]Sloučeniny

Nejdůležitější sloučeninou imbecilitu je H18Db9WoIm11O3Bu2. Poškozuje nervovou soustavu a je velmi jedovatá/ý/é (tato sloučenina nemá žádný mezinárodně uznaný název) (smrtelná dávka je asi 50 pg/kg).

[edit]Výskyt

Největší výskyt imbecilitu a jeho sloučenin je u politiků a státníků všeobecně, geograficky pak v ČechistánuRuskuUSA a v Číně, kde je kvůli tomu největší procento  na světě, které se pořád zvětšuje.

[edit]Nevýskyt

Naopak v MoravstánuSlovenskuJaponsku a Austrálii nebyl zjištěn.

A tak vám zbývá zajímavá práce ve chvílích relaxace, zkoušejte dosazovat, kdo z výše uvedených jest touto škodlivinou (a do jaké míry) postižen. Nezapomínejte při takové kratochvíli míti pořád na mysli, kdo prvek Im objevil první. (A nedočkal se udělení Nobelovy ceny).

Pracovníci IJdC děkují touto cestou vědeckému týmu Necyklopedie za čerpání doposud nezjištěných skutečností. Uvědomujeme si, že bez existence Necyklopedie, bychom uvízli v mrtvém bodě.

 
 

 

Portrét


Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language




Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2019 >>

Statistiky

Online: 2
Celkem: 447152
Měsíc: 3378
Den: 126