Jdi na obsah Jdi na menu
 


WB0IGF/MM

2. 5. 2009

Příběh jedné QSL

Jednoho krásného sobotního dopoledne v měsíci září léta páně 1977 doslova "boural" na 14,284 MHz WB0IGF/MM. Mohla by to být další loď do mé sbírky. Kupodivu vzal mne na první zavolání,

 

saratoga-us-marine.jpg

 

QSO bylo bez chyb a slíbili jsme si s Dennisem výměnu QSL.... jaké bylo mé překvapení, když za 6 (slovy šest) dní zazvonil kamarád z vedlejšího vchodu lékař, jménem Jiří Hocke s tím, že ten papírek bude asi můj. A byl. Dostal jsem direkt poslaný přímo z mateřské letadlové lodi SARATOGA ,plující poblíž Suezu a podepsaný operátorem Dennisem a dokonce podepsán i Commanding Officer :  By direction A.L.Eastleick ! Jirka mi sdělil, že pošťačka nevěděla komu lístek se jménem OK1AMU doručit a svou přirozenou inteligencí usoudila, že OK1AMU a Hocke jsou skoro stejná jména (!!!). Bylo štěstí, že kamarád věděl o mém hobby, že pošťačka svou přirozenou inteligencí zásilku doručila dobrému kamarádovi, že se věci nechytila STB z podezření techtlí-mechtlí mezi US NAVY a OK1AMU.

P.HAMILTON
20 rue de la Glaciere
75013  Paris
tel/fax: +33)0143377415
e-mail: BASTRADIEG@YAHOO.FR
 
 
Hello! Jiri
 
i found your site regarding for the callsign ( WB0IGF )  i remember quiet well having a QSO with this Ham fellow,in 1977, he was on USS SARATOGA somewhere in the mediteraneen sea, his name was Dennis, nothing else since that time.
 
my best regards
 
P.Hamilton
fg7aw - f6fcm - ty1ph -
 
Tento email jsem obdržel dne 5.10.2011 ! Něco podobného může potkat pouze radioamatéra. Požádal jsem Patricka (nw F6FCM) o současnou fotografii. Sympaťák, bývalý mariňák mi ihned vyhověl. Náhody jsou někdy i milé.

 All the best Patrick

 

f6fcm.jpg

 

 

 

 
 

 

Portrét


Fotoalbum


Poslední fotografie


HF Propagation


select language
Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2019 >>

Statistiky

Online: 3
Celkem: 447156
Měsíc: 3376
Den: 129